Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: św. Roch
Dziś jest: Wtorek, 16 sierpnia 2022

RADOM

Saper na czele nowotworzonego batalionu WOT

piątek, 05 sierpnia 2022 15:39 / Autor: Klaudia Bzducha
Fot. 6 MBOT
Klaudia Bzducha

Były szef wojsk inżynieryjnych 25 Brygady Kawalerii Powietrznej stanął na czele nowo tworzonego batalionu lekkiej piechoty w Nowym Mieście nad Pilicą. Weteran wojenny, saper, skoczek spadochronowy, nurek... człowiek wielu pasji i z ogromnym bagażem wojskowych doświadczeń przetrze szlak dla nowego batalionu WOT.  

Ppłk Piotr Drozdel, dowódca 63 Batalionu Lekkiej Piechoty, wchodzącego w skład 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej i jego batalion będzie odpowiadał m.in. za północno - zachodnią część subregionu radomskiego, a miejscem stałej lokalizacji jednostki będzie Nowe Miasta nad Pilicą.

Przed nami - mną i moją kadrą - wiele wyzwań. Po pierwsze, w przenośni i dosłownie “podniesienie z ruin” kompleksu wojskowego i oczywiście ukompletowanie batalionu. W obliczu wydarzeń za wschodnią granicą wśród Polaków jest coraz większa potrzeba posiadania podstawowych umiejętności obsługi broni czy umiejętnego reagowania na zagrożenia. My chcemy dać naszym żołnierzom o wiele więcej. Nasza kadra instruktorska jest gotowa wysoko zawiesić poprzeczkę, by każdy nasz żołnierz nie tylko celnie strzelał, ale też wiedział, jak bronić swoją rodzinę, dom i lokalną społeczność - informuje Drozdel.

Stały rejon odpowiedzialności 63 Batalionu Lekkiej Piechoty w Nowym Mieście nad Pilicą będzie sięgał za rzeką Wisłę. Dlatego do wstępowania w nasze szeregi zapraszamy mieszkańców całego południowego Mazowsza - dodaje.

Wakacje to bardzo dobry czas na podjęcie wyzwania i wstąpienie w szeregi 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej - najbliższe 16-dniowe szkolenie rozpocznie się 13 sierpnia. ,,Wakacje z WOT”, to nie propozycja wypoczynku, a szkolenie podstawowe, podczas którego przyszli terytorialsi muszą zaznajomić się z bezpiecznym i efektywnym posługiwaniem bronią a także elementami taktyki. Nauczą się także podstaw pierwszej pomocy medycznej na polu walki, będą ewakuować rannego i pracować z mapą.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie rekrutacji.