Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: św. Roch
Dziś jest: Wtorek, 16 sierpnia 2022
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 238.

Policja

Okradła swoją podopieczną

sobota, 06 sierpnia 2022 17:55 / Autor: Magdalena Król
fot. gosiak1980/pixabay.com
Magdalena Król

49-latka miała się opiekować 82-letnia kobietą. Ponadto postanowiła ja okraść. W trakcie kilku dni ukradła 3800 zł. Grozi jej do 5 lat więzienia.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Pionek przyjęli zgłoszenie dotyczące kradzieży pieniędzy. O tym fakcie mundurowych poinformował syn 82-latki.

- Mężczyzna poinformował, że jedyną osobą, która przebywała w tym czasie w mieszkaniu była kobieta, której zadaniem było sprawowanie opieki nad jego bliską. Aby zapewnić należytą opiekę, w mieszkaniu zamontowane były dwie kamery. O kamerach poinformowana była kobieta, która opiekowała się 82-latką. Kobieta wiedziała, w którym miejscu są one zamontowane i cyklicznie je zasłaniała. Sytuacja ta sprawiła, że w mieszkaniu zamontowano trzecią kamerę, o której nie została poinformowana opiekunka. Dzięki nagraniu z kamery, ustalono, że to właśnie 49-latka ukradła pieniądze - informuje sierż. szt. Kamil Warda z miejskiej policji.

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali kobietę. 49-latka przyznała się do zarzucanego czynu. Usłyszała zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.