Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Małgorzata Maria Alacoque, dziewica
Radio Plus Radom /RADOM/Radni PiS - to jedna drużyna (aktualizacja)

Wiadomości z Radomia.

Radni PiS - to jedna drużyna (aktualizacja)

05 grudzień 2014 / Tekst

14 radnych przystąpiło do klubu radnych PiS w Radzie Miejskiej w Radomiu.

W czwartek wieczorem odbyło się posiedzenie klubu radnych PiS, podczas którego formalnie został utworzony klub na nową kadencję. Przystąpiło do niego 14 radnych wybranych z list Prawa i Sprawiedliwości - poinformował szef klubu Jakub Kowalski.

 

 

 

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

 Szef klubu radnych PiS odniósł się też do wywiadu z prezydentem elektem Radosławem Witkowskim, zamieszczonym na portalu radom24.pl. Nowy prezydent Radomia zapytany o to, czy jest możliwa szeroka koalicja POPiS, odpowiedział:

"Chcę być prezydentem wszystkich radomian. Dla mnie czas kampanii wyborczej i ostrego sporu między Platformą a PiS-em zakończył się w niedzielę. Mamy wynik wyborów. Przez ostatnie 7 lat w parlamencie, napatrzyłem się na spór miedzy dwoma największymi ugrupowaniami. Wiem jak wygląda ideologiczny konflikt między PO a PiS-em i nie chcę go przenosić na samorząd. Jestem w stanie sobie wyobrazić,  jak by to mogło wyglądać. Nie ma takiej możliwości. Od takiego sporu nie przybędzie nam ani prostego chodnika, ani nowej drogi. I mam też świadomość, że wyborcy zdecydowali, że prezydentem jest przedstawiciel Platformy, ale też zdecydowali, że w Radzie Miejskiej 50% mandatów mają radni z PiS-u. Tym samym mieszkańcy Radomia powiedzieli jedno, że potrzebują pracy i współpracy. I ja jestem gotowy na współpracę ze wszystkimi środowiskami politycznymi i społecznymi w Radomiu."

- Ja bardzo cieszę się z tej deklaracji - mówi Jakub Kowalski:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Przypomnijmy, że zaprzysiężenie nowego prezydenta Radosława Witkowskiego nastąpi we wtorek, podczas sesji Rady Miejskiej o godz. 14.

 

ARTYSTA TYGODNIA

Znów jesteś ze mną

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY