Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: święci męczennicy Kosma i Damian
Dziś jest: 26 września 2020
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 205.

RADOM

Radni PiS - to jedna drużyna (aktualizacja)

piątek, 05 grudnia 2014 13:32 / Autor:

14 radnych przystąpiło do klubu radnych PiS w Radzie Miejskiej w Radomiu.

W czwartek wieczorem odbyło się posiedzenie klubu radnych PiS, podczas którego formalnie został utworzony klub na nową kadencję. Przystąpiło do niego 14 radnych wybranych z list Prawa i Sprawiedliwości - poinformował szef klubu Jakub Kowalski.

 

 

 

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

 Szef klubu radnych PiS odniósł się też do wywiadu z prezydentem elektem Radosławem Witkowskim, zamieszczonym na portalu radom24.pl. Nowy prezydent Radomia zapytany o to, czy jest możliwa szeroka koalicja POPiS, odpowiedział:

"Chcę być prezydentem wszystkich radomian. Dla mnie czas kampanii wyborczej i ostrego sporu między Platformą a PiS-em zakończył się w niedzielę. Mamy wynik wyborów. Przez ostatnie 7 lat w parlamencie, napatrzyłem się na spór miedzy dwoma największymi ugrupowaniami. Wiem jak wygląda ideologiczny konflikt między PO a PiS-em i nie chcę go przenosić na samorząd. Jestem w stanie sobie wyobrazić,  jak by to mogło wyglądać. Nie ma takiej możliwości. Od takiego sporu nie przybędzie nam ani prostego chodnika, ani nowej drogi. I mam też świadomość, że wyborcy zdecydowali, że prezydentem jest przedstawiciel Platformy, ale też zdecydowali, że w Radzie Miejskiej 50% mandatów mają radni z PiS-u. Tym samym mieszkańcy Radomia powiedzieli jedno, że potrzebują pracy i współpracy. I ja jestem gotowy na współpracę ze wszystkimi środowiskami politycznymi i społecznymi w Radomiu."

- Ja bardzo cieszę się z tej deklaracji - mówi Jakub Kowalski:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Przypomnijmy, że zaprzysiężenie nowego prezydenta Radosława Witkowskiego nastąpi we wtorek, podczas sesji Rady Miejskiej o godz. 14.