Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

RADOM

Trwa finał Szachetnej Paczki

sobota, 13 grudnia 2014 17:18 / Autor: Elżbieta Warchoł
Elżbieta Warchoł

13 i 14 grudnia trwa finał Szlachetnej Paczki.

Praca wre także w dwóch magazynach Szlachetnej Paczki w Radomiu. Pomoc w tym roku dzięki ofiarności darczyńców otrzyma 100 rodzin. Jak mówi Justyna Ordowska- liderka rejonu Radom Południe- w tym roku nie było problemów ze znalezieniem darczyńców dla naszych rodzin, nie potrzebowaliśmy wsparcia z magazynów w Warszawie. Do naszej akcji wiele osób przyłączyło się po raz pierwszy. Nowością jest to, że wiele osób zawiązało grupy, paczki przygotowały szkoły, stowarzyszenia, rodziny, ale też firmy jak np.: pracownicy Fabryki Broni! Co znajdziemy w paczkach? To co jest potrzebne naszym rodzinom- mówi Justyna Ordowska. Zdarzają się też prawdziwe cuda! Jedna z rodzin mieszka w bardzo trudnych warunkach, dach rozi zawaleniem. Jedno ze stowarzyszeń zobowiązało się do zbudowania nowego dachu, juz teraz stary dach został zabezpieczony, ktoś inny kupił 2 tony węga i potrzebująca rodzina będzie miała ciepło podczas świąt. W paczkach są pralki, kuchenki, piecyki, rowery, żywność, zabawki, ubrania, środki czystości itd. To wszystko pokazuje, że w ludziach jest wiele dobrego, że potrafimy się dzielić- mówi Justyna Ordowska. Wiele pracy mają podczas finału wolontariusze, którzy pracuje podczas weekendu w magazynach w Zespole Szkół Technicznych i Gimnazjum nr 5. Wszystkie paczki sapakowane, odpowiednio oznakowane, numerowane i dowożone do rodzin. Wśród wolontariuszy jest Edyta Drabik- Jest to duża praca, ale przyjemna! To jest niesamowite kiedy idzie się do rodzin, uśmiech od ucha do ucha. Czasmi jeszcze mówią- a może gdzieś indziej powinna pani iść, może u nas nie, może inni bardziej potrzebują pomocy. Tu jest właśnie największa satysfakcja- wyznaje Edyta Drabik.

Magazyn dla darczyńców Radom Północ znajduje się przy ul. Warszawskiej 12, w niedzielę będzie otwarty w godz. 10-15, natomiast magazyn Radom Południe mieści się przy ul. Limanowskiego 26/30, w niedzielę będzie czynny w godz. 9- 16.

Akcja Szlachetna Paczka organizowana jest w Polsce przez Stowarzyszenie Wiosna od 14 lat. Tylko rok temu wartość przekazanej pomocy wyniosła ponad 33 mln zł. Pomoc otrzymało prawie 18 tys. rodzin.

   

Zapraszamy do nas: