Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Lidia
Dziś jest: 03 sierpnia 2020

RADOM

Szlachetna Paczka w Opocznie i Końskich

poniedziałek, 15 grudnia 2014 09:11 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs
Marcin Prejs

W paczkach była m.in. żywność, środki czystości, ale również zimowa odzież. 45 opoczyńskich rodzin otrzymało wsparcie w ramach tegorocznej Szlachetnej Paczki.

- Najczęściej te rodziny cieszyły się, że w ogóle do nich dotarliśmy. Dla nich już było pomocą to, że ktoś ich znalazł i zainteresował się ich sytuacją - mówi Arkadiusz Nita, lider projektu w rejonie Opoczno.

Magazyn Szlachetnej Paczki podobnie jak przed rokiem był zlokalizowany w budynku ZSS nr 1 w Opocznie. To tu trafiały paczki od darczyńców, które potem wolontariusze rozwozili do rodzin potrzebujących wsparcia. W powiecie opoczyńskim w tym roku zaangażowało się w Szlachetną Paczkę 19 wolontariuszy.
Finał Szlachetnej Paczki przeprowadzony został także w Końskich. W całym powiecie pomoc trafiła tu do 40 rodzin. Wszystko za sprawą współpracy, jaką Lesław Bartosiński, dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Końskich nawiązał ze stwowarzyszeniem Wiosna, którego liderką na powiat konecki jest Ewelina Misiowec-Nowak. Przygotowania do finału trwały tu dwa miesiące. Były: kursy, szkolenia, rozmowy kwalifikacyjne. Przez wszystkie te etapy przeszło 15 wolontariuszy, którzy dołaczyli do drużyny Superw - rejon Końskie. Finał koneckiej Szlachetnej Paczki przeprowadzony został w Miejsko – Gminnym Ośrodki Pomocy Społecznej w Końskich.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Zapraszamy do nas: