Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Piotr z Werony, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 04 czerwca 2020

RADOM

Chcą pomóc 50 rodzinom

poniedziałek, 28 października 2013 13:23 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Szlachetna Paczka dociera do powiatu opoczyńskiego. W tym roku po raz pierwszu utworzony został jej rejon Opoczno i okolice. Pracujący w nim wolontariusze będą chcieli pomóc około 50 rodzinom.

- Założeniem Szlachetnej Paczki jest dotarcie do rodzin, w których jest bieda ukryta, które nie mają postawy roszczeniowej i nie ma w nich patologii - wyjaśnia Arkadiusz Nita, lider opoczyńskiego rejonu. - Szlachetna Paczka ma dotrzeć właśnie do tych rodzin, które najbardziej potrzebują pomocy i nie potrafią sobie w trudnej sytuacji same poradzić - dodaje. W rejonie Opoczno i okolice pracować będzie 16 wolontariuszy. Informacje na temat potrzeb rodzin z terenu powiatu opoczyńskiego umieszczą oni na stronie internetowej Szlachetnej Paczki w połowie listopada. Od tego czasu darczyńcy będą mogli zgłaszać swoją chęć pomocy wybranym rodzinom najbardziej potrzebującym wsparcia.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Zapraszamy do nas: