Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Piotr Jerzy Frassati
Dziś jest: 04 lipca 2020
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 205.

RADOM

Remont ratusza - kiedy i za ile?

wtorek, 30 grudnia 2014 10:58 / Autor:

Urząd Miejski w Radomiu przygotowuje remont ratusza.

Właśnie został ogłoszony przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej remontu obiektu. Oferenci mają czas na złożenie swoich propozycji do 15 stycznia. Natomiast na opracowanie całości dokumentacji wykonawca będzie miał siedem miesięcy. - Działamy stopniowo i metodycznie, bo mamy do czynienia z obiektem, który stanowi dla nas duże wyzwanie. Z jednej strony jest  bardzo cennym i ważnym dla miasta zabytkiem, z drugiej zaś – jest bardzo zdegradowany, więc wymaga ogromnych i kosztownych prac remontowych. Z jaką kwotą musimy się liczyć, będziemy wiedzieli właśnie po opracowaniu dokumentacji projektowej - mówi sekretarz miasta Rafał Czajkowski:

 

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Na ten cel zarezerwowano w budżecie miasta 300 tysięcy złotych.  Sam remont pochłonie potężne koszty. - Spodziewamy się konieczności poniesienia wysokich nakładów, więc chcielibyśmy skorzystać z dofinansowania unijnego.  Bardzo liczymy, że w 2015 roku zostaną ogłoszone konkursy dotyczące rewitalizacji miast, które dawałyby nam szansę ubiegania się o dotację – mówi Rafał Czajkowski. Sekretarz miasta liczy na to, że Radom zdobędzie dotację, a sesje rady miejskiej w wyremontowanym ratuszu odbędą się już w 2016 roku.

Zapraszamy do nas: