Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Małgorzata Maria Alacoque, dziewica
Radio Plus Radom /RADOM/Co z szybką koleją do Warszawy?

Wiadomości z Radomia.

Co z szybką koleją do Warszawy?

16 styczeń 2015 / Tekst

Senator Wojciech Skurkiewicz (PiS) obawia się, że kolejne terminy realizacji przebudowy linii kolejowej nr 8 są zagrożone.

fot.skurkiewicz.blox.pl
fot.skurkiewicz.blox.pl

Te obawy wyraził w piątkowym wpisie na swoim blogu. - Czy uda się doprowadzić do końca pełną modernizację linii kolejowej nr 8 Warszawa - Radom? - pyta senator. Podaje też do wiadomości czytelników odpowiedź, jaką otrzymał na   oświadczenie skierowane w grudniu do premiera i ministra infrastruktury. - Można dojść do wniosku, że Rządowi nie zależy na szybkiej realizacji tego zadania. Już ponad siedem lat rządzi koalicja PO - PSL i cały czas z ust polityków (szczególnie PO) słyszeliśmy o przygotowaniach  do realizacji, przetargach, fazowaniu a ostatnio o "rolowaniu" poszczególnych etapów. Najwyraźniej wyrolowani zostali wyłącznie mieszkańcy Radomia i Ziemi Radomskiej, gdyż według zapowiedzi rządzących już w 2014 roku przejazd pociągiem z Radomia do Warszawy miał trwać 56 minut a póki co podróż na tym odcinku trwa o wiele dłużej niż w okresie międzywojennym a pociągi pośpieszne zamiast przez Warkę jeżdżą przez ... Dęblin - czytamy na blogu senatora PiS.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


Wojciech Skurkiewicz udostępnił swoje oświadczenie oraz odpowiedź wiceministra Zbigniewa Rynasiewicza. - Na moje oświadczenie odpowiedział wiceminister Rynasiewicz. Szczerze powiedziawszy "odpowiedział" to zbyt duże słowo. Zresztą przeczytajcie sami. Pierwszy link to moje oświadczenie: http://www.senat.gov.pl/gfx/senat/userfiles/_public/k8/dokumenty/stenogram/oswiadczenia/skurkiewicz/6601.pdf drugi to odpowiedź: http://www.senat.gov.pl/gfx/senat/userfiles/_public/k8/dokumenty/stenogram/oswiadczenia/skurkiewicz/6601o.pdf
Senator Skurkiewicz wnioskuje też, że jeżeli przez 7 lat strona kolejowa nie była w stanie przygotować i zrealizować tej inwestycji, to trudno uwierzyć, że przygotuje przez najbliższe 3 lata i wykona główną część modernizacji w ciągu kolejnych 2 lat. Wskazanie w odpowiedzi przełomu 2017 i 2018 roku jako terminu wydania pozwolenia na budowę głównej części tej modernizacji jest bardzo niepokojące a nawet wskazujące na to, że linia kolejowa nr 8 w ogóle nie będzie modernizowana.
Wojciech Skurkiewicz zapowiedział też, że nie zostawi tej sprawy i  będą kolejne jego  wystąpienia dotyczące tej inwestycji.

ARTYSTA TYGODNIA

Znów jesteś ze mną

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY