Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Kosma i Damian
Dziś jest: 26 września 2020
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 205.

RADOM

Co z szybką koleją do Warszawy?

piątek, 16 stycznia 2015 19:12 / Autor:

Senator Wojciech Skurkiewicz (PiS) obawia się, że kolejne terminy realizacji przebudowy linii kolejowej nr 8 są zagrożone.

Te obawy wyraził w piątkowym wpisie na swoim blogu. - Czy uda się doprowadzić do końca pełną modernizację linii kolejowej nr 8 Warszawa - Radom? - pyta senator. Podaje też do wiadomości czytelników odpowiedź, jaką otrzymał na   oświadczenie skierowane w grudniu do premiera i ministra infrastruktury. - Można dojść do wniosku, że Rządowi nie zależy na szybkiej realizacji tego zadania. Już ponad siedem lat rządzi koalicja PO - PSL i cały czas z ust polityków (szczególnie PO) słyszeliśmy o przygotowaniach  do realizacji, przetargach, fazowaniu a ostatnio o "rolowaniu" poszczególnych etapów. Najwyraźniej wyrolowani zostali wyłącznie mieszkańcy Radomia i Ziemi Radomskiej, gdyż według zapowiedzi rządzących już w 2014 roku przejazd pociągiem z Radomia do Warszawy miał trwać 56 minut a póki co podróż na tym odcinku trwa o wiele dłużej niż w okresie międzywojennym a pociągi pośpieszne zamiast przez Warkę jeżdżą przez ... Dęblin - czytamy na blogu senatora PiS.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


Wojciech Skurkiewicz udostępnił swoje oświadczenie oraz odpowiedź wiceministra Zbigniewa Rynasiewicza. - Na moje oświadczenie odpowiedział wiceminister Rynasiewicz. Szczerze powiedziawszy "odpowiedział" to zbyt duże słowo. Zresztą przeczytajcie sami. Pierwszy link to moje oświadczenie: http://www.senat.gov.pl/gfx/senat/userfiles/_public/k8/dokumenty/stenogram/oswiadczenia/skurkiewicz/6601.pdf drugi to odpowiedź: http://www.senat.gov.pl/gfx/senat/userfiles/_public/k8/dokumenty/stenogram/oswiadczenia/skurkiewicz/6601o.pdf
Senator Skurkiewicz wnioskuje też, że jeżeli przez 7 lat strona kolejowa nie była w stanie przygotować i zrealizować tej inwestycji, to trudno uwierzyć, że przygotuje przez najbliższe 3 lata i wykona główną część modernizacji w ciągu kolejnych 2 lat. Wskazanie w odpowiedzi przełomu 2017 i 2018 roku jako terminu wydania pozwolenia na budowę głównej części tej modernizacji jest bardzo niepokojące a nawet wskazujące na to, że linia kolejowa nr 8 w ogóle nie będzie modernizowana.
Wojciech Skurkiewicz zapowiedział też, że nie zostawi tej sprawy i  będą kolejne jego  wystąpienia dotyczące tej inwestycji.