Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Małgorzata Maria Alacoque, dziewica
Radio Plus Radom /RADOM/Co dalej z lotniskiem?

Wiadomości z Radomia.

Co dalej z lotniskiem?

27 styczeń 2015 / Tekst

Trwa spór władz spółki Port Lotniczy Radom z wojewodą mazowieckim Jackiem Kozłowskim o zwrot pieniędzy za utworzenie na lotnisku przejścia granicznego. Chodzi o kwotę 3,7 mln zł.

Prezes spółki lotniczej Tomasz Siwak stoi na stanowisku, że wojewoda jest zobowiązany zrefinansować naklady finansowe na utworzenie przejścia granicznego na radomskim lotnisku. Z kolei Jacek Kozłowski uważa, że takiego zobowiązania nie ma, bo przejście graniczne w Radomiu jest tymczasowe, praktyczie nie działa, nie ma przecież pasażerów i odpraw. Prezydent Radosław Witkowski spotkał się z wojewodą, by wyjaśnić tę sytuację. Szef kancelarii prezydenta Radomia Mateusz Tyczyński.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


Do spotkania prezydenta z wojewodą doszło w piątek 23 stycznia, zatem w ciągu najbliższych dni uzasadnienie powinno dotrzeć do władz Radomia. Ponadto w ostatnich dniach kontrowersje budzi wypowiedź wojewody Kozłowskiego dla Gazety Wyborczej. Zapytany o to, czy uważa, że nie ma szans dla lotniska w Radomiu, odpowiedział:  - Może warto, aby ktoś powiedział głośno i przebił ten balon nadmiernie rozdętych oczekiwań. Byłem na tym lotnisku i powiem otwarcie - nie widziałem w życiu, a żyję 57 lat, większego absurdu finansowego i ekonomicznego.
Przed nami bardzo trudne decyzje dotyczące lotniska na Sadkowie - stwierdza szef kancelarii prezydenta Radomia Mateusz Tyczyński. Odnosi się też do słów wojewody:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

ARTYSTA TYGODNIA

Znów jesteś ze mną

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY