Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: bł. Joanna Maria de Maille, wdowa WIELKI CZWARTEK
Dziś jest: Czwartek, 28 marca 2024

RADOM

Hospicjum ma pod górkę

wtorek, 03 lutego 2015 15:30 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Hospicjum Królowej Apostołów od kilku lat stara się o wybudowania domu hospicyjnego w Kosowie, w gminie Kowala. Jak na razie, bez skutku. Dlaczego?

Wszystko wskazuje na to, że opóźni się rozpoczęcie budowy Domu Hospicyjnego w Kosowie koło Radomia. Działka, na której miała być realizowana inwestycja okazała się gruntem leśnym - informuje ks. Marek Kujawski:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Ks. Kujawskiego wspierała poseł Marzena Wróbel:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Z informacji Tadeusza Osińskiego, nowego wójta gminy Kowala wynika, że budowa hospicjum może zostać zrealizowana. W tym roku ma być ustaany nowy plan zagospodarowania przestrzennego dla Kosowa. Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu działa od 2003 roku. Celem instytucji jest opieka nad osobami cierpiącymi na nieuleczalne choroby nowotworowe. Z hospicjum współpracują wolontariusze - lekarze, pielęgniarki, psychologowie, a także osoby pomagający chorym w codziennym życiu. Twórcy hospicjum podkreślają, że wszyscy pracownicy działają bezinteresownie. Jak dotąd, opieką objęte zostało około 750 osób. Hospicjum planuje rozszerzenie działalności. Pomóc w tym ma budowa siedziby, pozwalającej na opiekę nad większą liczbą chorych. Dlatego też wspólnota hospicyjnych wolontariuszy zwróciła się do architektów z prośbą o bezpłatne przygotowanie projektu nowego obiektu. Kwoty finansowe można kierować na konto: KONTO PLZ 07 1240 3259 1111 0000 3003 1539.Przypomnijmy, że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzega, że nadciąga "tsunami" zachorowań na nowotwory. W 2025 r. liczba przypadków tej choroby wzrośnie z 14 mln do 19 mln rocznie, w 2030 - do 22 mln, a w 2035 - aż do 24 mln - prognozuje "World Cancer Report 2014".