Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci Berard i Towarzysze
Dziś jest: Sobota, 16 stycznia 2021

RADOM

Bezpieczniej na drogach

piątek, 20 lutego 2015 14:23 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Mniej wypadków, kolizji, mniej także ofiar śmiertelnych. Coraz bezpieczniej jest na opoczyńskich drogach. Tak wynika z prowadzonych przez policję statystyk.

W ubiegłym roku na opoczyńskich drogach doszło do 73 wypadków drogowych, w których zginęło sześć osób, a 83 osoby zostały ranne. To sporo mniej niż w 2013 roku. Jak przypomina Grzegorz Fiderek, naczelnik opoczyńskiej drogówki, wtedy na drogach powiatu zginęło 11 osób. W ubiegłym roku opoczyńska policja odnotowała 455 kolizji, czyli o 12 mniej niż w 2013 roku. - Patrząc pod kontem czysto statystycznym, możemy stwierdzić, że na drogach powiatu opoczyńskiego stan bezpieczeństwa wygląda zdecydowanie lepiej niż w poprzednich latach - mówi naczelnik. Mniej zdarzeń drogowych, to zdaniem policji, efekt kilku czynników m.in. profilaktyki, częstych kontroli i poprawiającego się stanu dróg.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.