Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: WIELKI PIĄTEK
Dziś jest: 10 kwietnia 2020

RADOM

Air Show 2015 w Radomiu - umowa podpisana!

piątek, 27 lutego 2015 13:27 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska

Porozumienie podpisane. To już pewne Air Show 2015 odbędzie się 22-23 sierpnia w Radomiu. Uroczyste podpisanie umowy ws. organizacji Międzynarodowych Pokazów Lotniczych odbyło się dziś w Urzędzie Miejskim. Dokument podpisali m.in: Dowódca Generalny gen. broni Lech Majewski oraz Prezydent Radomia Radosław Witkowski.

- To ważny dzień dla Dowództwa Rodzajów Sił Zbrojnych, ważny dla Radomia i dla wszystkich miłośników lotnictwa w Polsce i Europie. Cieszę, że współpraca z miastem tak dobrze się układa, to na pewno wpłynie na organizację Air Show – powiedział Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych generał broni pilot Lech Majewski.

Z kolei Prezydent Radomia przekazał szczególne podziękowania za determinację i wsparcie okazane dla organizacji Air Show w Radomiu dla premier Ewy Kopacz i wicepremiera - ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka. Podkreślił też, że to ważna impreza promująca Radom. - Dla nas, mieszkańców Radomia, to bardzo ważne, że największe pokazy lotnicze odbywają się w naszym mieście - mówił prezydent Witkowski.

Największa impreza lotnicza w środkowej Europie odbędzie się na radomskim lotnisku Sadków 22 i 23 sierpnia. Jak informuje generał Lech Majewski, zaproszenie do udziału w niej wystosowane zostało do 30 krajów europejskich. Jest już potwierdzenie ze strony Szwajcarii, Niemiec, Holandii i Danii. - Poprzednia edycja Air Show, organizowana w roku 2013 w Radomiu, została uznana za najlepiej zorganizowaną imprezę lotniczą w Europie. Wówczas udział wzięło 20 państwa, mam nadzieję, że w tegorocznych pokazach weźmie udział więcej krajów. Mamy doświadczenie, umiejętności i sprawdzonych partnerów, więc możemy być spokojni  o wynik – podkreślał generał Lech Majewski. Dodał, że podczas tegorocznych pokazach, bardzo silny akcent zostanie położony na sprawy dotyczące bezpieczeństwa.

Prezydent Radosław Witkowski ze swej strony zadeklarował pełną gotowość Radomia do organizacji imprezy w dniach 22-23 sierpnia. – Służby miejskie wdrożyły już odpowiednie procedury przygotowawcze. Pokażemy, że Radom jest godnym partnerem organizacji tego wielkiego przedsięwzięcia.

Po raz pierwszy Air Show w Radomiu zorganizowany został w 2000 roku. Od 2000 do 2003 roku pokazy organizowano co roku.  Potem odstępy czasowe pomiędzy poszczególnymi edycjami zwiększono do dwóch lat. W radomskich pokazach uczestniczą za każdym razem czołowe grupy akrobacyjne świata i najwyższej światowej klasy piloci indywidualni, oglądani niezmiennie z zachwytem i podziwem dla ich odwagi i umiejętności. W czasie radomskich Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show Polacy mieli okazję po raz pierwszy zobaczyć najnowsze wyposażenie polskiego lotnictwa – samoloty F-16.

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AirShow Radom są doskonałą „pocztówką” naszego miasta, największą i najbardziej znaczącą imprezą promującą Radom w kraju i na świecie. W 2013 roku Air Show odwiedziało 200 tysięcy osób.

Honorowym patronem pokazów jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

Organizatorami imprezy są: Dowództwo Sił Powietrznych, Miasto Radom, Port Lotniczy Radom, Aeroklub Polski, Wojskowe Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „SWAT”.

Zapraszamy do nas: