Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 21 listopada - św. Gelazy I, papież
Pochmurno

0°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 92%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 21 Lis 2017

    Pochmurno 3°C 0°C

  • 22 Lis 2017

    Chwilowe opady deszczu 3°C 0°C

Radio Plus Radom /RADOM/8 km do szkoły przez uszkodzony most

Wiadomości z Radomia

8 km do szkoły przez uszkodzony most

13 wrzesień 2017 / Tekst
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Most na radomskim Krzewieniu jest zamknięty od majowych ulew. To duże utrudnienie dla mieszkańców, którzy do pracy czy szkoły nadrabiać muszą nawet do 10 km. Kiedy doczekają się normalności?

O sprawie przypomniał podczas ostatniej konferencji prasowej radomskiego ruchu Kukiz'15 Jan Maniak. Działacz w imieniu mieszkańców zaapelował do władz miasta o jak najszybszą naprawę mostu. - Przed uszkodzeniem mostu dzieci mają do szkoły 1,5 km. Teraz droga wydłuża się do ośmiu kilometrów. - mówi Jan Maniak:

Mieszkańcy potwierdzają - uszkodzony most uprzykrza życie. Cierpliwie jednak czekają na remont:

Środki na naprawę mostu przesunięte zostały podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej na początku czerwca. Wtedy wiceprezydent Konrad Frysztak informował, że z ekspertyz wynika, że most jest całkowicie zniszczony:

Most zniszczyła ulewa, która nawiedziła Radom na początku maja. Przez ostatnie cztery miesiące mieszkańcy Krzewienia korzystają z objazdu ulicami Mieszka I, Perzanowskiej, Stara Wola Gołębiowska, Energetyków oraz Nowa Wola Gołębiowska. Na jakim etapie są prace naprawcze? -Trwa weryfikacja dokumentacji. - wyjaśnia Dawid Puton - rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu:

 - Zrobimy wszystko, by most był naprawiony do końca roku. - dodaje rzecznik MZDiK. Na ten cel miasto przeznaczyło 500 tys. zł.

  

Jednak to nie jedyny temat drogowy, który został poruszony podczas wspomnianej konferencji prasowej. Działacz radomskich struktur ruchu Kukiz'15 Jak Maniak zwrócił również uwagę na problem mieszkańców ul. Kierzkowskiej. Na remont czekają oni już od trzech lat, a brak zainteresowania ulicą określają nawet mianem "marnotrawienia publicznych środków" - mówi Jan Maniak:

Poprzednie prace na ul. Kierzowskiej należały do Wodociągów Miejskich, które wywiązały się z prac wodno-kanalizacyjnych. Teraz w planach jest przebudowa ulicy, jednak jak uczula Dawid Puton - rzecznik MZDiK - cała inwestycja nie będzie tania. Miasto zastanawia się również nad sposobem przeprowadzenia prac. - Są plany, żeby wpisać ulicę Kierzkowską do przyszłorocznego budżetu. Są również odpowiednie dokumenty. - zapewnia rzecznik:

Sami mieszkańcy przyznają, że ulica jest w fatalnym stanie:

Koszt remontu ulicy Kierzkowskiej sięgnąć może nawet ponad 10 milionów zł.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Maria Magdalena"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 8 24
GKS Katowice 8 17
Indykpol AZS Olsztyn 8 16
Trefl Gdańsk 8 15
PGE Skra Bełchatów 7 15
Cuprum Lubin 9 14
Jastrzębski Węgiel 8 14
Espadon Szczecin 8 14
ONICO Warszawa 9 14
Asseco Resovia Rzeszów 8 13
MKS Będzin 9 10
Cerrad Czarni Radom 8 10
Łuczniczka Bydgoszcz 8 10
Dafi Społem Kielce 8 5
Aluron Virtu Warta Zawiercie 7 4
BBTS Bielsko-Biała 9 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA