Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: 2 czerwca - błogosławieni męczennicy Sadok i Towarzysze
Dziś jest: 02 czerwca 2020

RADOM

Andrzej Duda odwiedził Opoczno

środa, 18 marca 2015 16:19 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs
Marcin Prejs

Kandydat PiS na prezydenta spotkał się z mieszkańcami przed budynkiem domu kultury. To właśnie tu Andrzej Duda mówił o istotnych dla kraju sprawach i swojej wizji prezydentury.

Andrzej Duda swoje wystąpienie w Opocznie rozpoczął od przypomnienia, że to właśnie tu na ziemi opoczyńskiej walczył przed laty major Hubal, tu działał także 25 pułk piechoty Armii Krajowej. - To właśnie tutaj jest wielka nasza narodowa tradycja i to dla mnie wielki zaszczyt spotkać się dzisiaj z państwem - mówił. Jednak główna część wystąpienia Andrzeja Dudy dotyczyła jego modelu prezydentury. - Proponuję państwu prezydenturę aktywną i odważną, ale przede wszystkim prezydenturę twardego reprezentowania polskich spraw, zwłaszcza z uwzględnieniem interesów społeczeństwa - mówił.
Andrzej Duda mówił także m.in. o potrzebie odbudowy polskiej gospodarki i polskiego przemysłu, sprzeciwił się także prywatyzacji Lasów Państwowych. Zadeklarował również, że jako prezydent postawi na silną armię.
Wyjeżdżając z Opoczna Andrzej Duda otrzymał w prezencie palmę i pisanki wielkanocne wykonane przez opoczyńskie twórczynie ludowe. Poseł Robert Telus przekazał również kandydatowi PiS na prezydenta obraz Matki Bożej Świętorodzinnej. Poseł wyraził również nadzieję, że Andrzej Duda wygra nadchodzące wybory prezydenckie.
Zwieńczeniem wizyty Andrzeja Dudy na ziemi opoczyńskiej było spotkanie u Urszuli i Piotra Paduchów w Ostrowie pod Opocznem. Państwo Paduchowie prowadzą rodzinę zastępczą i właśnie o rodzicielstwie zastępczym rozmawiali z kandydatem PiS na prezydenta.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Zapraszamy do nas: