Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Jan z Dukli, prezbiter
Dziś jest: 08 lipca 2020
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 218.

RADOM

Astrobaza jednak powstanie

wtorek, 28 kwietnia 2015 15:26 / Autor:

Niespełna 43 tysiące złotych będzie kosztowało opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy astrobazy. Urząd Miejski rozstrzygnął przetarg na jej sporządzenie. Zwycięska firma na przygotowanie dokumentacji będzie miała 3 miesiące. Kiedy projekt będzie gotowy, magistrat ogłosi przetarg na samą budowę.

          

Początkowo miasto chciało realizować projekt w systemie „Zaprojektuj i wybuduj”. Wartość dwóch ofert, które wpłynęły na pierwszy przetarg, przekraczała jednak określoną przez miasto górną granicę, czyli kwotę 700 tysięcy złotych. Dlatego Urząd Miejski postanowił w odrębnych postępowaniach wybrać wykonawców projektu i samej budowy. W ocenie władz miasta, to rozwiązanie sprawdziło się, bo na przetarg dotyczący opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej odpowiedziało osiem firm. Efektem większej konkurencji jest stosunkowo korzystna cena.

Przypomnijmy, że budowa astrobazy to jeden z projektów, które znalazły się w budżecie obywatelskim miasta. W zeszłorocznym głosowaniu uzyskał on największe poparcie radomian. Zgodnie z założeniami astrobaza, czyli niewielkie obserwatorium wyposażone w teleskopy, ma powstać przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 17 przy ul. Wierzbickiej. Cały obiekt ma być gotowy do końca roku.

Zapraszamy do nas: