Patron dnia: św. Agnieszka z Montepulciano, dziewica i zakonnica

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

RADOM

Radomiak Radom wygrał ligę

środa, 06 maj 2015 20:00 / Autor:

Radomiak Radom wygrał na wyjeździe 3:1 ze Startem Otwock i tym samym na sześć kolejek przed końcem sezonu zapewnił sobie mistrzostwo gr. łódzko - mazowieckiej III ligi. Teraz zespół czekają baraże o II ligę.

To był wyjątkowo slaby mecz w wykonaniu zielonych. Wynik kompletnie nie oddaje sytuacji na boisku. Radomiak grał leniwie i nieskutecznie. Nie pomogło nawet to, że gospodarze grali w osłabieniu. Po czerwonych kartkach mecz kończyli w ósemkę. Worek z bramkami otworzyli paradoksalnie piłkarze z Otwocka. W 68. minucie do siatki radomian trafił Dawid Brewczyński. To obudziło gości. W 73 minucie wyrównał Patryk Wolski.  Michał Kiełtyka wywalczył prowadzenie 4 minuty później. Zwycięstwo przypieczętował w 86 minucie Leandro.

W sobotę o godz. 17 już o pietruszkę Radomiak Radom zagra u siebie z Pilicą Białobrzegi. Pierwszy mecz o II ligę rozegrany zostanie natomiast 13 czerwca o godz. 17, rewanż zaś 17 czerwca też o 17. Przeciwnikiem zielonych będzie lider grupy małopolsko - świętokrzyskiej. Obecnie jest nim Wisła Sandomierz.

START OTWOCK - RADOMIAK RADOM 1:3 (0:0)
Dawid Brewczyński 68 - Patryk Wolski 73, Michał Kiełtyka 77, Leândro 86

Start: Damian Krzyżewski - Bartosz Bobrowski, Tomasz Karaś, Bartłomiej Pacuszka, Szymon Maruszewski - Dawid Brewczyński, Mikołaj Tokaj, Jakub Piekut, Rafał Wiśniowski, Bartosz Mroczek - Sebastian Szerszeń (46 Paweł Bylak).

Radomiak: Michał Kula - Jakub Cieciura, Aleksiej Dubina, Maciej Świdzikowski, Wojciech Serodziński (70 Patryk Wolski) - Kacper Wnuk, Chinonso Agu (54 Włodzimierz Puton), Mateusz Radecki, Dariusz Brągiel (70 Michał Kiełtyka) - Leândro, Szymon Stanisławski (54 Przemysław Śliwiński).

żółte kartki: Maruszewski, Piekut, Bobrowski - Radecki, Stanisławski, Świdzikowski, Puton.

czerwone kartki: Jakub Piekut (45. minuta, Start, za drugą zółtą), Bartłomiej Pacuszka (45. minuta, Start, za niesportowe zachowanie), Bartosz Bobrowski (88. minuta, Start, za drugą żółtą).

źródło: Radom24.pl