Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: 2 czerwca - błogosławieni męczennicy Sadok i Towarzysze
Dziś jest: 02 czerwca 2020
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 212.

RADOM

PiS ripostuje: Duda nie ograniczy współpracy z AirBusem

piątek, 22 maj 2015 12:33 / Autor:
Jest reakcja radomskiego Prawa i Sprawiedliwości ws. porannego oświadczenia polityków PO, którzy sugerowali, że po wygranej Andrzeja Dudy w niedzielnym głosowaniu „Radom będzie traktowany jak gorsze miasto”.

Chodzi m.in. o sugestię, jakoby w Radomiu, po wygranej w wyborach prezydenckich Andrzeja Dudy nie powstała fabryka części do francuskich śmigłowców bojowych.

Radny PO, Jerzy Zawodnik na konferencji prasowej w biurze partii powiedział dziś, że „PiS wystawia swoimi zachowaniami czerwona kartkę dla Radomia”. Później sugerował, że wygrana kandydata PiS w niedzielnych wyborach „będzie oznaczała brak fabryki Airbus Helicopter w Radomiu”.

Senator PiS Wojciech Skurkiewicz powiedział, że „nieprawdą jest w przypadku tej wygranej (Andrzeja Dudy – przyp. red.) to porozumienie miałoby legnąć w gruzach”. Jak poinformował dziennikarzy senator PiS, dziś otrzymał zapewnienie od szefa AirBus Helicopters Group Polska, Sebastiana Magadzio, że lokalizacja fabryki komponentów do śmigłowców nie jest zagrożona oraz „wolą firmy jest ulokowanie fabryki w Radomiu”. Senator PiS przypomniał, że umowa Radomia z francuskim koncernem nie została jeszcze podpisana. 

- Nie można straszyć, że w przypadku wygranej jednego z kandydatów w Radomiu przestaną się nieść kury, woda w zalewie na Borkach wyschnie, na radomskich wsiach krowy nie będą dawały mleka – ucina sugestie polityków PO senator PiS Wojciech Skurkiewicz.

Zapraszamy do nas: