Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

RADOM

Popłynęły 3 miliony złotych

poniedziałek, 22 czerwca 2015 13:17 / Autor:
Mazowieccy policjanci rozbili grupę przestępczą, która handlowała nielegalnym alkoholem i tytoniem. Skarb Państwa mógł stracić na tym procederze nawet 3 mln złotych.

Praca operacyjna policja trwała wiele miesięcy. - Na terenie Radomia została zorganizowana i wykorzystywana w celach zarobkowych nielegalna odkażalnia – rozlewnia nielegalnego spirytusu. Ustalono, że rozlewnia działała na dużą skalę przerabiając tysiące litrów spirytusu miesięcznie, a towar trafiał na teren całego województwa mazowieckiego. Oprócz spirytusu zajmowano się także handlem papierosami. Długotrwałe analizy zbieranych informacji doprowadziły do ustalenia sprawców nielegalnego procederu - mówi Rafał Jeżak z mazowieckiej policji.

Policjanci zatrzymali w związku z tym siedem osób w trakcie „odkażania” i rozlewania spirytusu. Przesłuchali je już prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Radomiu. Ponadto zabezpieczono blisko 1700 litrów nielegalnego spirytusu, ponad 85 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz kompletną linię służącą do odkażania i butelkowania spirytusu. - W magazynie znajdowały się butelki różnej pojemności, kapsle i kartony przygotowane do wyprodukowania kolejnych partii alkoholu. Z szacunków śledczych wynika, że uszczuplenie skarbu państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku VAT i akcyzy sięga kwoty nie mniejszej niż 3 mln złotych. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono ponad 25 tys. zł, a także pojazdy o wartości blisko 40 tys. zł. Wobec sześciu z zatrzymanych osób zastosowano dozory policyjne, a także zakazy opuszczania kraju. Grozi im wysoka grzywna i do lat 3 więzienia - dodaje Rafał Jeżak.