Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci Berard i Towarzysze
Dziś jest: Sobota, 16 stycznia 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

RADOM

Pierwszy weekend wakacji

czwartek, 25 czerwca 2015 16:46 / Autor:
Już jutro zaczynają się tegoroczne wakacje. Mazowieccy policjanci rozpoczną je działaniami „bezpieczny weekend”, które skupią się na głównych ciągach komunikacyjnych.Akcja potrwa od piątku, od godziny 14.00 do niedzieli wieczorem.

Okres wakacji to zwłaszcza dla uczniów czas wypoczynku. Wiele osób w tym czasie wyjedzie na kolonie, obozy lub skorzysta z innych form wypoczynku. Wiąże się to ze wzmożonym ruchem na drogach, co może być przyczyną powstawania szeregu zagrożeń w ruchu. Aby zadbać o bezpieczeństwo podróżujących, mazowieccy policjanci przeprowadzą w pierwszy wakacyjny weekend działania, których podstawowym celem będzie zapewnienie bezpieczeństwa na drogach.

Funkcjonariusze skupią się na głównych ciągach komunikacyjnych, służba pełniona będzie dynamicznie, z wykorzystaniem videorejestratorów i motocykli. Policjanci będą bezwzględnie interweniować w przypadku ujawnienia wykroczeń, które zagrażają innym uczestnikom ruchu drogowego, zwłaszcza pieszym. Zwrócą też uwagę na jazdę z nadmierną prędkością oraz na motocyklistów i rowerzystów. Zadania, które będą realizować policjanci ruchu drogowego to przede wszystkim:· Eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących· Eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie · Egzekwowanie stosowania pasów bezpieczeństwa oraz zasad dotyczących przewożenia dzieci.· Prowadzenie kontroli pojazdów ciężarowych o dmc pow. 12 ton pod kątem zasadności przejazdów w czasie obowiązujących zakazów:26. 06 w godz. 18.00 – 22.00 27. 06 w godz. 08.00 – 14.0028. 06 w godz. 08.00 – 22.00Warto, aby każdy uczestnik ruchu drogowego pamiętał, że to głównie od niego i jego postawy na drodze zależy to, czy wszyscy bezpiecznie dotrą do celu. Że to od jego zachowania często zależy ludzie życie i zdrowie.