Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /RADOM/A babcia na święta pójdzie do szpitala...

Wiadomości z Radomia

A babcia na święta pójdzie do szpitala...

20 grudzień 2018 / Tekst

Odwodnienie, niewiadomego pochodzenia osłabienie, bóle całego ciała... Również w Radomiu przed świętami pojawia się problem oddawania osób starszych do szpitala. 

A babcia na święta pójdzie do szpitala...
fot. pixabay.com (rawpixel)

Wydawać by się mogło, że święta chcemy spędzić z bliskimi, poświęcić im więcej uwagi i czasu. Czasu, którego często brakuje nam w codziennym pędzie. Okazuje się jednak, że nie wszyscy są mile widziani przy wigilijnym stole. Dla niektórych osoby starsze nie są skarbnicą wiedzy, osobą godną szacunku - ze względu na wiek, czy zaangażowanie w nasze wychowanie. Często seniorzy na święta "oddawani są" do szpitali. Taki problem istnieje również w Radomiu. - Nie są to przypadki odosobnione, kiedy rodziny próbują się - powiem brutalnie - pozbyć osób starszych. Są przypadki, w których osoby starsze przywożone są do szpitala, często wzywane jest pogotowie - mówi Tomasz Czerniawski - p.o. kierownika Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Nie brakuje nacisków na lekarzy i ratowników, by przyjąć osoby do szpitala - nawet jeśli nie ma ku temu wskazań. Wtedy właśnie zaczynają się ludzkie dramaty: 

 

Im bliżej świąt, tym skala zjawiska zwiększa się. Kiedy zbliża się weekend, do domów zjeżdża cała rodzina, poruszane są "poważne tematy" i "ważne decyzje", w domu brakuje miejsca dla osób starszych. Jedni otwarcie przyznają się do tego, że nie mają co zrobić z seniorem, inni próbują kłamać wymyślając różnorodne dolegliwości: 

 

W momencie kiedy na wezwanie jedzie zespół podstawowy ratowników, nie może odmówić zabrania pacjenta. Inaczej jest, kiedy z zespołem jedzie lekarz, który może stwierdzić, że przyjmowanie do szpitala nie jest konieczne. - Wiele osób o tym wie i wykorzystuje to. Nasze społeczeństwo jest społeczeństwem egoistycznym i nauczonym kombinowania. - dodaje Tomasz Czerniawski. Lekarz apeluje jednocześnie o zaprzestanie takich działań. - Szykujemy wolne miejsce dla - nie oszukujmy się - obcej osoby, a pozbywamy się z domu najbliższych: 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4