Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 23 maja - św. Leoncjusz z Rostowa, biskup
Radio Plus Radom /RADOM/Apel o rozmowy bez polityki

Wiadomości z Radomia

Apel o rozmowy bez polityki

02 marzec 2018 / Tekst

- Spotkajmy się wspólnie, naprawdę bez polityki, by usiąść do stołu i nanieść takie zmiany do budżetu i Wieloletniej Prognozy Finansowej, żeby były one dobre dla wszyskich mieszkańców Radomia. - apeluje radna radomskiej PO Magdalena Lasota. Na poniedziałek zaplanowane jest spotkanie radnych z władzami miasta.

Apel o rozmowy bez polityki
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Który prezydent na rok wyborczy robi zły budżet?

Podczas konferencji prasowej radni Platformy Obywatelskiej przekonywali, że zarówno przedstawiony przez prezydenta Radosława Witkowskiego projekt budżetu na 2018 rok oraz Wieloletnia Prognoza Finansowa były dobrze przygotowane. - Pokażcie mi prezydenta, który zrobiłby zły budżet na rok wyborczy. - mówi radny Roman Korczyński:

Przypomnijmy, Regionalna Izba Obrachunkowa wezwała radę miejską do zmiany budżetu. Według przewodniczącego kolegium, przyjęcie uchwały z poprawkami narusza ustawę o finansach publicznych.Przewodniczący RIO stwierdził, że przyjęcie 30 stycznia 2018 roku uchwały budżetowej z poprawkami radnych spowodowało naruszenie artykułu 229 ustawy o finansach publicznych. Polega to na rozbieżności poziomu wydatków, dochodów, przychodów i deficytu zapisanych w planie budżetu miasta z kwotami wpisanymi do Wieloletniej Prognozy Finansowej przyjętej w grudniu 2017 roku. Prezydent Radosław Witkowski zaprosił radnych do rozmów nad zmianami. Radni Platformy Obywatelskiej deklarują, że są gotowi do rozmów. - Wybierzemy rzeczy najważniejsze, priorytetowe, które zadowolą przede wszystkim mieszkańców Radomia. Nie polityka tu decyduje, tylko dobro naszych mieszkańców. - zapewnia Roman Kordziński.

O odpolitycznienie rozmów apeluje również radna Magdalena Lasota:

 Porozumienie w sprawie rehabilitacji?

Radni przekonują, że są gotowi do rozmów w sprawie budowy Radomskiego Centrum Rehabilitacji. Jednak ta inwestycja nie jest wpisana do Wieloletniej Prognozy Finansowej. Przygotowany kosztorys zawiera stawki sprzed kilku lat. Dopóki nie powstanie nowy kosztorys, ciężko będzie podejmować jakiekolwiek decyzje. - Bierzemy "za zakładników" posłów PiS-u, którzy przed kamerami oświadczyli, że jeśli rozpocznie się budowa rehabilitacji, to oni znajdą brakujące kwoty na to, by ta budowa dobiegła końca w realnym czasie. - mówi radny Wiesław Wędzonka i dodaje: - Radni Prawa i Sprawiedliwości wskazali finansowanie rehabilitacji poprzez wykreślenie trasy N-S. My się na to nie zgadzamy:

 Pięćdziesiąt sześć milionów złotych to zdaniem radnej Małgorzaty Zając zbyt wysoka kwota na finansowanie budowy rehabilitacji w Radomiu. Jako przykład pokazuje Szczecin:

 Zawsze staliśmy murem za Radkiem!

Podczas konferencji prasowej radni odnieśli się również do decyzji Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego dotyczącej wygaszenia mandatu prezydenta miasta. - Jeśli wojewoda odwoła się od decyzji sądu pokaże, że to wyłącznie droga polityczna. - mówi radna Magdalena Lasota. - Wyrok, a zwłaszcza jego uzasadnienie świadczy tylko o tym, jak niekompetentny jest pan wojewoda oraz funkcjonariusze CBA. - dodaje radny Roman Kordziński:

Przypomnijmy, we wtorek wydział zamiejscowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Radomiu uchylił zarządzenie zastępcze wojewody mazowieckiego w sprawie wygaszenia mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Obciążył też stronę skarżącą kosztami postępowania sądowego.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4