Na antenie: PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Katarzyna Kozimor
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /RADOM/Asfalt na Witkacego

Wiadomości z Radomia

Asfalt na Witkacego

15 październik 2013 / Tekst

Na przebudowywanej ulicy Witkacego leży już pierwsza warstwa nawierzchni bitumicznej.

Rozściełacz oraz walce w niedzielę, 13 października, dotarły do skrzyżowania z ulicą Milenijną. W kolejnych dniach będą układane następne warstwy asfaltu. Dla mieszkańców Malczewa oznacza to jedno - do otwarcia jezdni po modernizacji jest coraz bliżej.
Na podbudowie z kruszywa ekipy firmy Budromost-Starachowice położyły pierwszą warstwę masy. Nie była ona zbyt równa, lecz nie ma powodów do obaw - to jedynie tak zwana podbudowa zasadnicza. Po wysokości krawężników w tym miejscu łatwo można było wywnioskować, że będą układane jeszcze dwie warstwy - wiążąca i ścieralna. Tak też się stało, ponieważ w niedzielę roboty na ulicy Witkacego były kontynuowane. Teraz odpowiednio osadzone zostaną wszystkie studzienki. Pokrywy i kratki muszą być zrównane z nawierzchnią. Potem będzie kładziona kolejna warstwa.
Przy Witkacego są już gotowe prawie wszystkie nowe chodniki. Nie ma jedynie niewielkich fragmentów, ale brukarze uzupełniają te braki. Nawierzchnia z kostki jest już także w nowych zatokach przystankowych u zbiegu z Godowską.
Przebudowa głównej drogi na Malczewie była konieczna ze względu na prowadzoną w tej okolicy budowę obwodnicy południowej. Pod ulicą Witkacego został położony kanał, którego zadaniem jest odprowadzanie wód deszczowych z pierwszego i drugiego etapu nowej trasy. O jego skuteczności świadczy fakt, że w wykopie koło pętli autobusowej na Prędocinku nie ma już wody. Można tam zatem kontynuować te prace, których wykonanie było wcześniej niemożliwe.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4