Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 16 czerwca - św. Lutgarda, dziewica
Radio Plus Radom /RADOM/Autyzm HELP już otwarty!

Wiadomości z Radomia

Autyzm HELP już otwarty!

14 marzec 2017 / Tekst

Rodzice znajdą tu informacje na temat rozpoznawania i dignozowania autyzmu. Nauczyciele dowiedzą się jak postępować z dziećmi z tym zaburzeniem. W Radomiu działalność rozpoczął Punkt Informacyjno-Konsultacyjny Autyzm HELP.

Autyzm HELP już otwarty!
Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Punkt uruchomiony został dzięki dobrej współpracy między radomskim Klubem Rodzica JiM oraz radomskim wydziałem Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Pomoc i porady uzyskają tu wszyscy, którzy mają doczynienia ze spektrum autyzmu. - Zapraszamy nie tylko rodziców, ale również nauczycieli, którzy chętni są do współpracy i podejmowania tego trudnego tematu - mówi Aneta Stańczyk - koordynator Klubu Rodzica JiM Radom:

 

Współpraca, jaka nawiązała się między Klubem Rodzica a Centrum Doskonalenia Nauczycieli to jedna z pierwszych tego typu inicjatyw w Polsce. Jednak zasada "kto pierwszy ten lepszy" w tym przypadku nie działa. Najważniejsze jest to, by zwiększać wiedzę rodziców, ale również nauczycieli na temat tego, czym jest autyzm i jak postępować z osobami, u których występuje to zaburzenie - podkreśla Bogusław Tundzios - dyrektor Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Radomiu:

  

Dla rodziców otwarcie Punktu jest "strzałem w dziesiątkę", zwłaszcza, że świadomość społeczeństwa dotycząca tego zaburzenia jest wciąż zbyt niska:

  

W otwarciu udział wzięli rodzice, nauczyciele, terapeuci i przedstawiciele radomskich organizacji pozarządowych. Pani Mariola - terapeutka - podkreśla, że wiedzy nigdy nie jest za wiele. Wymienia również objawy, które powinny zaniepokoić rodziców:

  

Do końca tego roku szkolnego dyżury w Punkcie Informacyjno-Konsultacyjnym Autyzm Help odbywały się będą:

we wtorki w godz. między 10:00 a 13:00

w piątki w godz. między 13:00 a 16:00

Z biegiem czasu i w zależności od potrzeb terminy spotkań mogą ulec zmianie. W razie potrzeby kontaktować można się również z Anetą Stańczyk drogą mailową pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wtedy możliwe jest umówienie się na konsultacje poza wyznaczonymi terminami.

Autyzm HELP działa w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli przy ul. Kościuszki 5 w Radomiu.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"(Everything I Do) I Do It For You"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4