Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /RADOM/To był bal!

Wiadomości z Radomia

To był bal!

24 luty 2019 / Tekst

W Miejskim Ośrodku Kultury "Amfiteatr" w Radomiu odbył się w sobotę bal karnawałowy dla osób niepełnosprawnych. Bawiło się kilkadziesiąt osób.

To był bal!
fot. Radio Plus Radom

 Bal dla dzieci i młodzieży zorganizowało Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem - Oddział Radom "Pomocna Dłoń". Działa w Radomiu od 27 lat. - Nasze stowarzyszenie zajmuje się dziećmi niepełnosprawnymi, którzy poruszają się na wózkach inwalidzkich i lekko chodzące. Skupia 54 osoby niepełnosprawne od urodzenia. Organizujemy różnego rodzaju imprezy integracyjne, grille, spotkania przy muzyce, zabawy choinkowe, turnusy rehabilitacyjne, wycieczki krajoznawcze w góry, na Mazury - mówi prezes Ewa Jarecka.

Zabawa trwała kilka godzin. Dzieci tańczyły z rodzicami, między sobą. Nie zabrakło także balowania w kółeczku. Był też św. Mikołaj z prezentami. Animatorka Beata Domaszewicz zaprosiła uczestników do udziału w wielu konkursach.

- Strasznie nie lubię mówić o różnicach między osobami niepełnosprawnymi. Mają oni identyczne potrzeby jak osoby pełnosprawne. Oni mają tylko bariery, które mogą utrudnić zabawę, wypowiadanie się, taniec.ale w wielu przypadkach doskonale te bariery przekraczają i tworzą np. wspaniałe widowiska, prace artystyczne. Jeżeli byśmy ich izolowali, nie pozwolili im czuć się w pełni człowiekiem, to chyba my byśmy mieli bardziej wyrzut sumienia niż oni - mówił wicedyrektor radomskiego MOPS-u Krzysztof Gajewski.

Wkrótce relacja dźwiękowa.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4