Na antenie: KOŚCIÓŁ WYDARZENIA KOMENTARZE
Weronika Zaguła
Patron dnia: bł. Czesław, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Bawią, wzruszają, tworzą...

Wiadomości z Radomia

Bawią, wzruszają, tworzą...

11 październik 2018 / Tekst

Bawili, wzruszali, a swoją odwagą i otwartością zawstydzili niejednego pełnosprawnego - mowa o uczestnikach V Festiwalu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. Impreza po raz kolejny odbyła się w Radomiu.

Bawią, wzruszają, tworzą...
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Uczestnicy zaprezentowali się w trzech kategoriach: taniec, śpiew i występ teatralny. Usłyszeć można było największe hity muzyki rozrywkowej zarówno te aktualne, jak i starsze, ale nie tracące na aktualności. Uczestnicy opowiadali również piękne historie, m.in zielonego Groszka, dzielnego kapitana, zabrali również publiczność na pokład Titanica. Oceniane były również prace plastyczne wykonane przez uczestników Festiwalu.

W imprezie udział wzięło siedemnaście podmiotów - soliści, duety, a najczęściej całe grupy ze szkół, ośrodków specjalnych i wychowawczych, stowarzyszeń oraz organizacji pozarządowych zajmujących się osobami z niepełnosprawnością. - Chcemy pokazać, że mimo delikatnych ułomności, których doświadczyły te osoby, potrafią pracować nad swoimi talentami i bawić się nimi - wyjaśnia Jarosław Szczepaniak - kierownik Centrum Organizacji Pozarządowych w Radomiu:

Sami artyści przyznają, że występ to spora trema, ale również satysfakcja. Na szczęście w walce z tremą pomagali opiekunowie:

W zachwyt wprawiały również prace manualne uczestników Festiwalu. - Jako osoba całkowicie sprawna manualna nie jestem w stanie zrobić tak pięknych prac, jakie robią ludzie powszechnie nazywani niepełnosprawnymi - mówi Krzysztof Gajewski - wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu i dodaje: - Nie wolno marginalizować osób niepełnosprawnych:

V Festiwal Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych otworzył prezydent Radomia Radosław Witkowski: - Chcemy wspólnie się bawić - osoby pełnosprawne i niepełnosprawne. Chcemy również docenić kunszt i zaangażowanie artystów:

Festiwal wygrały przedszkolaki z niepublicznego przedszkola :Kraina radości" przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Razem", którzy zaprosili publiczność do twista. Wyróżnienia otrzymali podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz uczniowie Publicznej Specjalnej Szkoły Podstawowej nr 12 im bp Jana Chrapka.

Festiwal swoim występem uświetnił radomski muzyk, a zarazem terapeuta Paweł Mosiołek. Patronat medialny nad V Festiwalem Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych sprawowało Radio Plus Radom.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4