Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Radio Plus Radom /RADOM/Będą egzaminy?

Wiadomości z Radomia

Będą egzaminy?

08 kwiecień 2019 / Tekst

Zgodnie z harmonogramem ustalonym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w środę, 10 kwietnia mają rozpocząć się egzaminy gimnazjalne. Uczniowie ósmych klas swoją wiedzę sprawdzać będą od poniedziałku, 15 kwietnia. Czy egzaminy w świetle tegorocznego strajku nauczycieli są zagrożone? 

Będą egzaminy?
fot. Magdalena Gliszczyńska/Radio Plus Radom

Podobnie jak w przypadku poniedziałkowego strajku, dyrektorzy szkół będą informować rodziców za pomocą elektronicznych dzienników i stron internetowych. Dyrektorzy sześciu z trzydziestu szkół podstawowych w Radomiu na swoich stronach internetowych już poinformowali, że egzaminy odbędą się zgodnie z harmonogramem. Tak było w przypadku: PSP nr 9 im. Henryka Sienkiewicza, PSP nr 17 im. Przyjaciół Dzieci, PSP nr 28 im. Adama Mickiewicza, PSP nr 32 im. marszałka Józefa Piłsudskiego oraz w PSP nr 34. Dyrektor PSP nr 6 z oddziałami integracyjnymi im. Orła Białego informuje natomiast, że w związku ze strajkiem zrobi wszystko, aby egzamin gimnazjalny oraz  ósmoklasisty się odbył. Na obecną chwilę komisje nadzorujące są dopięte na 80%. 

                                 

 

                         

Najmniejszy skład zespołu nadzorującego przy ilości uczniów nieprzekraczającej 25 osób to trzech nauczycieli - dwoje z danej szkoły, jeden z placówki zewnętrznej. Zgodnie z rozporządzeniem minister edukacji istnieje możliwość udziału emerytowanych lub niezatrudnionych nauczycieli w komisjach egzaminacyjnych. 

- Dyrektor szkoły przeprowadza egzamin, o ile ma takie możliwości kadrowe, natomiast odpowiedzialność za realizację egzaminów ponosi Okręgowa Komisja Egzaminacyjna, w naszym przypadku w Warszawie - przypomina wiceprezydent Radomia Karol Semik: 

We wtorek, 9 kwietnia w Radomiu odbędzie się posiedzenie zespołu monitorującego sytuację w radomskich szkołach związane z planowanymi egzaminami gimnazjalnymi. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4