Na antenie: CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Steckiewicz
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /RADOM/Będzie bezpieczniej na newralgicznym skrzyżowaniu?

Wiadomości z Radomia

Będzie bezpieczniej na newralgicznym skrzyżowaniu?

16 styczeń 2018 / Tekst

Wprowadzone nowe oznakowanie, przygotowanie do wykonywanych prac... Rozpoczyna się newralgicznego skrzyżowania w Radomiu - skrzyżowania ulic Wernera, Mireckiego i Szarych Szeregów.

Będzie bezpieczniej na newralgicznym skrzyżowaniu?
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Dla bezpieczeństwa, dla wygody:

Zgodnie z projektem, wszystkie wydzielone pasy do skrętu w lewo będą miały swoje sygnalizatory. Wspomniane skrzyżowanie jest ostatnim skrzyżowaniem w Radomiu, na którym obowiązuje wisząca sygnalizacja. Pojawią się również dodatkowe pasy: na ulicy Wernera dla skręcających w prawo w ulicę Szarych Szeregów i na Mireckiego dla skręcających w prawo w Wernera. Udogodnienia obejmą również pieszych i rowerzystów. Stworzone będą bowiem nowe ścieżki i przejazdy rowerowe. - Prac będzie niemało. - przybliża szczegóły Dawid Puton - rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu:

Bedzie również bardziej nowocześnie - skrzyżowania wyposażone będą w pętle indukcyjne. - Nie będzie konieczności włączania przycisku, natomiast wystarczy przejechać czy przejść dany punkt przy sygnalizacj. Wtedy lampka oczekiwania włączać się będzie samoistnie. - dodaje rzecznik MZDiK w Radomiu.

Przy okazji przebudowy, na ulicy Szarych Szeregów na wysokości dawnego dworca autobusów podmiejskich pojawi się nowa sygnalizacja świetlna. Światła pojawią się również na ulicy Wernera, pomiędzy halą a galerią handlową. Będzie ona działała w dni targowe, czyli w czwartki i w soboty.

- To bardzo niebezpieczne miejsce, w którym dochodziło do wielu wypadków i kolizji. Przez lata brakowało jednak w tej sprawie konkretnych działań. Postanowiłem tę sytuację zmienić. Jestem przekonany, że po przebudowie, bezpieczeństwo w tym miejscu zdecydowanie się poprawi - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Kierowcy mają nadzieję...

...i cieszą się z planowanych zmian. - W końcu będzie bezpiecznie. - mówią:

"Skrzyżowanie blacharzy"?

Na skrzyżowaniu ulic Mireckiego, Wernera i /Szarych Szeregów często dochodzi do kolizji i wypadków. Doszło nawet do tego, że miejsce to przez niektórych nazywane jest "skrzyżowaniem blacharzy". Jednak cena naprawy samochodu jest niewspółmierna do wartości życia. Chociażby wczoraj (poniedziałek, 15 stycznia) na oznakowanym przejściu dla pieszych zginął tam 69-letni mężczyzna. W pobliżu skrzyżowania kilka lat temu doszło do podobnego zdarzenia, w którym życie straciła młoda dziewczyna. - wspomina st. sierż. Marcin Sawicki z mazowieckiej Policji:

Będą utrudnienia:

Prace na skrzyżowaniu prowadzone będą bez całkowitego zamykania jezdni. Stąd kierowcy mogą spodziewać się problemów. - Utrudnienia w ruchu mogą występować na następujących odcinkach ulic: Mireckiego (od wjazdu na teren Centrum Handlowego Atrium Gama do skrzyżowania z ulicą Wernera), Szarych Szeregów (od przejścia dla pieszych obok mostu nad Potokiem Północnym do skrzyżowania z ulicą Wernera) oraz Wernera (od wjazdu na teren Radomskich Hal Mięsnych do mostu nad Mleczną). Wprowadzane będą tam przede wszystkim czasowe zwężenia jezdni. - informuje Dawid Puton - rzecznik MZDiK w Radomiu.

Drogowcy apelują o ostrożność, stosowanie się do wprowadzonych tymczasowo zmian, a także o cierpliwość.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4