Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Będzie boisko, hala i tablice interaktywne

Wiadomości z Radomia

Będzie boisko, hala i tablice interaktywne

25 lipiec 2014 / Tekst

Jeszcze w tym roku mieszkańcy Grzmucina, szczególnie dzieci i młodzież, będą mogli cieszyć się boiskiem wielofunkcyjnym. I to nie jedyny nowy obiekt sportowy w gminie Gózd.

 

fot. www.gozd.pl
fot. www.gozd.pl

Inwestycje na zewnątrz utrudniają prawie codzienne deszcze, ale nie powinno być opóźnień z budową boiska w Grzmucinie. Wykonawca ma czas do września tego roku. Boisko ma wymiary 44 na 22 metry. Będzie można na nim grać w piłkę nożną, ręczną, koszykówkę i siatkówkę. Za bramkami zamontowane będą piłkochwyty o wysokości 6 metrów. Boisko będzie ogrodzone. Koszt inwestycji to niemal 240 tys. zł.

Od lipca trwa też modernizacja boiska przy Zespole Szkół w Kuczkach - Kolonii. To remont boiska, bieżni lekkoatletycznej i skoczni. Na boisku będzie m.in. wymieniona nawierzchnia na trawę z rolki, wykonane zostanie automatyczne nawadnianie, pojawią się nowe bramki, piłkochwyty, wiaty dla zawodników. Wyremontowane będą trybuny na 500 miejsc. Wszystkie prace mają zakończyć się w przyszłym roku i będą kosztowały ok. 1 mln zł. Natomiast już we wrześniu będzie można korzystać z nowej hali widowiskowo - sportowej w Kuczkach. Budowane są jeszcze drogi dojazdowe i parkingi.

Nowy rok szkolny uczniowie w gminie Gózd rozpoczną też z tablicami interaktywnymi. Doposażone zostały wszystkie szkoły w gminie, a jest ich dokładnie dziewięć - sześć podstawówek i trzy gimnazja. - Duży nacisk kładziemy nie tylko na infrastrukturę drogową czy na kanalizację, ale także właśnie na rozwój sportu i to zresztą już u nas w gminie widać. Oświata stała się u nas od jakiegoś czasu oczkiem w głowie - mówi wójt Adam Jabłoński.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4