Na antenie: Transmisja Mszy św. z Katedry ONMP
Wojciech Sałek
Patron dnia: NMP z góry Karmel - szkaplerz karmelitański
Radio Plus Radom /RADOM/Nie do wszystkich - na czas

Wiadomości z Radomia

Nie do wszystkich - na czas

06 grudzień 2018 / Tekst

Streetworkerzy Caritas Dicezji radomskiej wspierani przez Straż Miejską ruszyli w teren. Przeszukują pustostany, altanki i ogródki działkowe. To miejsca, w których bezdomni najczęściej szukają schronienia przed mrozem. Rozwożą ciepłą odzież i gorące posiłki.

Nie do wszystkich - na czas
foto: MN/Radio Plus Radom

Bezdomni, nawet jeśli z różnych powodów, nie dają się namówić na pobyt w noclegowni, są wdzięczni za wsparcie i gorący posiłek. Czekają na streetworkerów, bo mają do nich zaufanie. W tym tygodniu też wyjechali do nich z gorącą zupą. Nie do wszystkich jednak zdążyli na czas:

Na terenie Radomia zarejestrowanych jest ok. 150 osób bezdomnych, przy czym w sezonie jesienno - zimowym liczba ta wzrasta do ponad 300. Streetworkerzy nie tylko ich odwiedzają, ale także starają się zwiększyć ich komfort życia. Jak podkreślają, nie zmuszają do zmiany sposobu życia i przyzwyczajeń, ale starają się zrozumieć wybór osób bezdomnych i na ile to możliwe, poprawić ich los. Ale przekonanie ich do zmiany trybu życia nie jest łatwe. Pobyt w placówce oznacza całkowitą abstynencję, a dla wielu jest to warunek niemożliwy do spełnienia. Bezdomni, nawet jeśli nie dają się namówić na pobyt w noclegowni, są wdzięczni za wsparcie i gorący posiłek. Czekają na streetworkerów. Mają do nich zaufanie. To właśnie oni pomagają im w załatwianiu urzędowych spraw, czy wyrabianiu nowych dokumentów. Umawiają wizyty lekarskie, a także spotkania z terapeutami.

Straż Miejska apeluje do mieszkańców Radomia i regionu, by widząc osobę szukającą schronienia na klatce w bloku czy w piwnicy, dzwonili na bezpłatny numer 986.

Za kilka dni w Radomiu rozpocznie też funkcjonowanie specjalny patrol medyczny, który będzie pomagał osobom bezdomnym, w miarę bezpiecznie przeżyć zimę.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4