Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Bezdomny nie musi być głodny

Wiadomości z Radomia

Bezdomny nie musi być głodny

27 maj 2019 / Tekst

"Bezdomni i jadłodajnia" - streetworkerzy Caritas Diecezji Radomskiej ruszają z kolejną akcją skierowaną do osób bez dachu nad głową.

Bezdomny nie musi być głodny
foto:pixabay.com (Leroy_Skalstad)

Streetworkerzy chcą zapewnić osobom bezdomnym ciepłe posiłki i zachęcić ich do regularnego odwiedzania jadłodajni. Na początek wytypują ok. 15 bezdomnych, którym systematycznie będą towarzyszyć przy spożywaniu posiłków. - Większość z nich jest nam dobrze znana, ale postaramy się dotrzeć do tych z największego dna, dziur i melin - mówi streetworkerka Dagmara Kornacka. -Chodzi nam o wyrobienie w bezdomnych pewnego nawyku - dodaje.

 

– Chcemy doprowadzać osoby bezdomne na posiłek prosto z ulicy i wydawać skierowania na obiady na dwa miesiące. Przez takie działania chcemy wyrobić u nich nawyk jedzenia obiadu przez cały rok, odżywić często wycieńczony organizm, oswoić ich z jadłodajnią, bo bezdomny sam często się wstydzi, a z nami będzie mu po prostu raźniej - mówi Dagmara Kornacka:

 

Streetworkerzy apelują o odsyłanie bezdomnych do placówki przy Zagłoby. To w przypadku, jeśli będziemy proszeni przez nie o pieniądze czy jedzenie.

Jadłodajnia Caritas diecezji radomskiej znajduje się przy ul. Kościelnej 5. Streetworkerzy zachęcają mieszkańców do informowania bezdomnych o możliwości skorzystania z pomocy jadłodajni zamiast kupowania im jedzenia. Chcą budować relację z bezdomnymi oraz promować abstynencję – aby skorzystać z jadłodajni bezdomni muszą być trzeźwi.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4