Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Brygida Szwedzka, zakonnica, patronka Europy
Radio Plus Radom /RADOM/Bezdomnych napoić...

Wiadomości z Radomia

Bezdomnych napoić...

10 maj 2018 / Tekst

"Czysta woda do picia, ważna dla życia!" - pod takim hasłem odbywa się zbiórka wody butelkowanej, która trafi do osób bezdomnych z Radomia.

Bezdomnych napoić...
fot. pixabay.com

Kolejny miesiąc - kolejna akcja

Streetworkerzy Caritas Diecezji Radomskiej w ramach pomocy osobom bezdomnym odwiedzają je, ale także starają się zwiększyć ich komfort życia. Nie zmuszają do zmiany sposobu życia i przyzwyczajeń, ale starają się zrozumieć wybór osób bezdomnych i na ile to możliwe poprawić ich los. W poprzedniej odsłonie streetworkerzy apelowali o przekazywanie na rzecz osób bezdomnych butów, a odzew radomian naprawdę ich zaskoczył. Udało się zebrać osiemdziesiąt dwie pary butów męskich, które trafiły do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu oraz domu dla osób bezdomnych przy ul. Zagłoby: - Dobrzy ludzie z Radomia jak zwykle nie zawiedli, teraz chcemy im wszystkim podziękować. - mówi Dagmara Kornacka - streetworkerka:

Letnia zbiórka wody

Nie tylko zima i mrozy mogą być niebezpieczne dla osób bezdomnych. W ciepłe dni nie mają oni dostępu do bieżącej wody, nie mogą się nawodnić czy chociaż opłukać twarzy w czystej, chłodnej wodzie, co przynosi ochłodę. Stąd pomysł streetworkerów na kolejną akcję. Do domu przy ul. Zagłoby 3 przynosić można po prostu wodę. To czy jest gazowana czy nie, mineralna czy smakowa, w półlitrowej butelce czy pięciolitrowej bańce nie jest ważne. Liczy się to, że trafi ona do osób bezdomnych. Jedyny warunek, jaki musi spełniać przyniesiony napój to termin ważności - woda nie może być przeterminowana. Do podzielenia się choćby jedną butelką zachęca Dagmara Kornacka:

Zbiórka potrwa do końca sierpnia.

Efekt wow?

To nie jedyne działanie podejmowane przez streetworkerów. Przez cały najbliższy tydzień prowadzić będą warsztaty higieny dla osób bezdomnych. Weźmie w nich udział około dziesięciu osób, które chcą nauczyć się zasad higieny i wyrobić w sobie nawyk dbania o siebie. - Chcemy od podstaw uczyć normalnego życia osoby objęte tym programem. To ma być także katalizator do pozytywnych zmian. - mówi Dagmara Kornacka. Bezdomni wiedzą, że w planach jest strzyżenie, golenie i odwszawianie. Dostaną również czystą bieliznę. Osób, które wyraziły chęć w warsztatach jest stosunkowo niewiele. Na stu pięćdziesięciu podopiecznych streetworkerów, zgodziło się około dziesięciu osób. Jednak jak zapewnia Dagmara Kornacka przy Zagłoby wszyscy czekają na nich z otwartymi ramionami:

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4