Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 22 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Królowa
Radio Plus Radom /RADOM/Bezpartyjni Radomianie mają wiele zastrzeżeń

Wiadomości z Radomia

Bezpartyjni Radomianie mają wiele zastrzeżeń

11 październik 2018 / Tekst

Bezpartyjni Radomianie krytykują niesprawiedliwe finansowanie samorządów, utrzymywanie portu lotniczego w Radomiu z pieniędzy podatników i reformę oświaty.

Bezpartyjni Radomianie mają wiele zastrzeżeń
foto: MN/Radio Plus Radom

Na zwołanej po raz ostatni przed wyborami samorządowymi konferencji prasowej, Bezpartyjni Radomianie przypomnieli, że Radom, nie otrzymał dotąd żadnej rekompensaty z tytułu utraty statusu miasta wojewódzkiego. - Protestujemy przeciwko takiemu niesprawiedliwemu traktowaniu obywateli, bo wszystkie miasta i gminy odprowadzają takie same podatki i potem pieniądze z budżetu państwa są dzielone. Dlatego obywatele płacący te podatki mają prawo oczekiwać, że rząd będzie sprawiedliwie dzielił pieniądze  – mówi kandydat na prezydenta Radomia Ryszard Fałek:

Ryszard Fałek ma też zastrzeżenia do wprowadzonej przez rząd PiS reformy oświaty. - Klasy są przepełnione, wiele placówek oświatowych stoi niewykorzystana, spadł poziom nauczania - alarmuje radny:

Jako negatywny, radny podaje też godziny pracy uczniów szkół podstawowych w Radomiu. – Z trzydziestu kilku, 14 pracuje do godz. 17.00 i 18.00, a lekcje zaczynają się o godz. 7.10, a powinny od 8.00, a chodzi o małe dzieci. W szkole nr 4 np. jest dwa razy więcej klas, niż sal lekcyjnych – podkreśla.

Jarosław Kowalik z Bezpartyjnych Radomian po raz kolejny podjął temat finansowania portu lotniczego w Radomiu:

- Port Lotniczy Radom po przejęciu przez PPL będzie nas kosztował 350 ml zł i będziemy tę kwotę przez najbliższe 22 lata spłacać. Ale to jest dopiero zaliczka, natomiast cała inwestycja będzie kosztowała około miliarda złotych – mówi Kowalik. Powołując się na wywiad prezesa PPL dodaje, że po pierwszym etapie rozbudowy lotniska przyjdzie drugi i za to także będziemy musieli zapłacić. – Drugi etap będzie kosztował między 600 a 700 mln zł. My nie jesteśmy przeciwko lotnisku w Radomiu, ale sprzeciwiamy się budowaniu portu za pieniądze podatników miasta. Jeśli państwowa firma chce budować w Radomiu na tym terenie, to niech buduje za rządowe pieniądze, nie za pieniądze radomskich podatników – podkreśla.

Konferencję zakończył radny Kazimierz Woźniak, który zaapelował o spokojne posumowanie i zamknięcie kończącej się kadencji Rady Miasta:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4