Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: 11 grudnia - św. Damazy I, papież
Pochmurno

1°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 92%

Wiatr: 17.70 km/h

 • 11 Gru 2018

  Bardzo pochmurno 2°C -1°C

 • 12 Gru 2018

  Bardzo pochmurno 0°C -2°C

Radio Plus Radom /RADOM/Bezpartyjni Radomianie mają wiele zastrzeżeń

Wiadomości z Radomia

Bezpartyjni Radomianie mają wiele zastrzeżeń

11 październik 2018 / Tekst

Bezpartyjni Radomianie krytykują niesprawiedliwe finansowanie samorządów, utrzymywanie portu lotniczego w Radomiu z pieniędzy podatników i reformę oświaty.

Bezpartyjni Radomianie mają wiele zastrzeżeń
foto: MN/Radio Plus Radom

Na zwołanej po raz ostatni przed wyborami samorządowymi konferencji prasowej, Bezpartyjni Radomianie przypomnieli, że Radom, nie otrzymał dotąd żadnej rekompensaty z tytułu utraty statusu miasta wojewódzkiego. - Protestujemy przeciwko takiemu niesprawiedliwemu traktowaniu obywateli, bo wszystkie miasta i gminy odprowadzają takie same podatki i potem pieniądze z budżetu państwa są dzielone. Dlatego obywatele płacący te podatki mają prawo oczekiwać, że rząd będzie sprawiedliwie dzielił pieniądze  – mówi kandydat na prezydenta Radomia Ryszard Fałek:

Ryszard Fałek ma też zastrzeżenia do wprowadzonej przez rząd PiS reformy oświaty. - Klasy są przepełnione, wiele placówek oświatowych stoi niewykorzystana, spadł poziom nauczania - alarmuje radny:

Jako negatywny, radny podaje też godziny pracy uczniów szkół podstawowych w Radomiu. – Z trzydziestu kilku, 14 pracuje do godz. 17.00 i 18.00, a lekcje zaczynają się o godz. 7.10, a powinny od 8.00, a chodzi o małe dzieci. W szkole nr 4 np. jest dwa razy więcej klas, niż sal lekcyjnych – podkreśla.

Jarosław Kowalik z Bezpartyjnych Radomian po raz kolejny podjął temat finansowania portu lotniczego w Radomiu:

- Port Lotniczy Radom po przejęciu przez PPL będzie nas kosztował 350 ml zł i będziemy tę kwotę przez najbliższe 22 lata spłacać. Ale to jest dopiero zaliczka, natomiast cała inwestycja będzie kosztowała około miliarda złotych – mówi Kowalik. Powołując się na wywiad prezesa PPL dodaje, że po pierwszym etapie rozbudowy lotniska przyjdzie drugi i za to także będziemy musieli zapłacić. – Drugi etap będzie kosztował między 600 a 700 mln zł. My nie jesteśmy przeciwko lotnisku w Radomiu, ale sprzeciwiamy się budowaniu portu za pieniądze podatników miasta. Jeśli państwowa firma chce budować w Radomiu na tym terenie, to niech buduje za rządowe pieniądze, nie za pieniądze radomskich podatników – podkreśla.

Konferencję zakończył radny Kazimierz Woźniak, który zaapelował o spokojne posumowanie i zamknięcie kończącej się kadencji Rady Miasta:

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

1°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 92%

Wiatr: 17.70 km/h

 • 11 Gru 2018

  2°C -1°C

 • 12 Gru 2018

  0°C -2°C

ARTYSTA TYGODNIA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 8 23
Cerrad Czarni Radom 9 21
Aluron Virtu Warta Zawiercie 9 17
Jastrzębski Węgiel 8 16
Stocznia Szczecin 8 15
ONICO Warszawa 8 15
PGE Skra Bełchatów 9 15
Indykpol AZS Olsztyn 9 12
Trefl Gdańsk 8 11
GKS Katowice 8 10
Chemik Bydgoszcz 8 8
Cuprum Lubin 10 6
Asseco Resovia Rzeszów 9 5
MKS Będzin 9 5

POLECAMY

230x190 4

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA