Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Tomasz Bednarek
Patron dnia: 17 sierpnia - św. Jacek, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Bezpieczny i przyjazny gastronomik

Wiadomości z Radomia

Bezpieczny i przyjazny gastronomik

02 grudzień 2016 / Tekst

Festyn Zdrowia odbył się dziś w radomskim gastronomiku. Była to okazja do podsumowania rządowego projektu "Bezpieczna i Przyjazna Szkoła" wdrażanego od września w Zespole Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu.

Bezpieczny i przyjazny gastronomik
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Projekt "Bezpieczna i Przyjazna Szkoła" to rządowy program, którego celem jest zwalczanie nadwagi i otyłości wśród dzieci i młodzieży oraz promocja zdrowych nawyków żywieniowych wśród uczniów, a także rodziców. Ogólnopolski program trwał dwa lata, gastronomik włączył się w akcję we wrześniu. W tym czasie odbyło się wiele zajęć i spotkań, zarówno teoretycznych, jak i praktycznych. Efekty już są widoczne - podkreśla Ewelina Różańska - nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSSiH w Radomiu:

W festynie podsumowującym projekt udział wzięli lokalni przedsiębiorcy, którzy promowali zdrową żywność. Okazuje się, że osoby, które chcą się odżywiać zdrowo nie są skazane jedynie na "marchewkę z groszkiem" - przekonuje Anna Wachowicz - nauczyciel przedmiotów zawodowych w radomskim gastronomiku:

W Festynie Zdrowia udział wzięli uczniowie gastronomika, a także partnerskich szkół podstawowych i gimnazjów. Jak mówią uczestnicy imprezy, czasem jest ciężko, jednak warto zmobilizować się do zdrowego odżywiania:

O zdrowym odżywianiu pamięta również Radosław Starczewski - dyrektor Zespołu Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu i dodaje: - Projekt ten jest ważny zarówno dla dorosłych jak i dzieci i młodzieży, niezależnie od szkoły:

Imprezę patronatem medialnym objęło Radio Plus Radom.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4