Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: 22 kwietnia - PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY
Radio Plus Radom /RADOM/Bezpieczny internet - szczęśliwe dzieciństwo

Wiadomości z Radomia

Bezpieczny internet - szczęśliwe dzieciństwo

24 marzec 2017 / Tekst

Przekonują o tym pracownicy Publicznego Gimnazjum nr 2, którzy włączyli się do ogólnopolskiego programu "Cybernauci", kształtującego bezpieczne zachowania w sieci.

Bezpieczny internet - szczęśliwe dzieciństwo
fot. timeoutabudhabi.com

„Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci” to projekt szkoleniowy realizowany przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas. Głównym działaniem w projekcie jest realizacja warsztatów z uczniami, rodzicami i nauczycielami szkół wszystkich poziomów w całej Polsce.

Jak przypomina Ewa Izydorska - dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 2 w Radomiu obowiązkiem szkoły jest zapewnienie bezpieczeństwa uczniom - nie tylko w budynku placówki, ale również w świecie wirtualnym:

 Nie tylko ogólnopolski projekt, ale również program profilaktyczny prowadzony przez pedagogów z PG 2 pokazują, że Internet - obok dobrodziejstw - niesie za sobą także niebezpieczeństwa. Rodzice i nauczyciele powinni być ich świadomi, by wiedzę o bezpiecznym korzystaniu z sieci właściwie przekazywać jej najmłodszym użytkownikom - przekonuje Małgorzata Michalska - nauczyciel, bibliotekarz w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Radomiu, prywatnie - mama gimnazjalistki:

Warto pamiętać, że Internet może kształtować postawy i system wartości - pod warunkiem, że jest wykorzystywany w prawidłowy sposób:

Kolejne szkolenie - tym razem skierowane właśnie do uczniów odbędzie się w przyszłym tygodniu. Więcej o projekcie dowiedzieć się można podczas dni otwartych w Publicznym Gimnazjum nr 2, które zaplanowane są na najbliższy weekend - 25, 26 marca. Upłyną one pod hasłem: Wszechstronny rozwój Twojego dziecka w jednym miejscu.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Love Hurts

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4