Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 18 sierpnia - bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Radio Plus Radom /RADOM/Bierność zabija!

Wiadomości z Radomia

Bierność zabija!

17 lipiec 2019 / Tekst

O tym, że pasażerowie mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drodze przekonują policjanci z mazowieckiej drogówki. W środę, 17 lipca zainaugurowana została kampania "Bierność zabija - reaguj" skierowana własnie do pasażerów, którzy przymykają oko na wykroczenia, których dopuszczają się ich bliscy. 

Bierność zabija!
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Adresatami kampanii są przede wszystkim pasażerowie, jak i kierujący pojazdami. Jej celem jest uświadomienie pasażerom oraz kierowcom czym jest współodpowiedzialność za bezpieczeństwo na drodze. Chodzi o to, że pasażerowie nie mogą dawać kierowcom "cichego przyzwolenia" na łamanie przepisów. Muszą również zdać sobie sprawę z tego, że od ich sprzeciwu może zależeć zdrowie i życie wielu osób - uczestników ruchu drogowego.

Każdy z pasażerów powinien odpowiedzieć sobie na dwa pytania: Czy komfort podróży jest ważniejszy od bezpieczeństwa? Czy obawa "popsucia atmosfery podróży" powinna być przedkładana ponad życie nasze oraz innych uczestników ruchu drogowego?

- Mamy nadzieję przełamać barierę psychologiczną w relacji pasażer-kierowca, być może przyjacielskiej czy rodzinnej. Mamy również nadzieję, że kierowcy dzięki tej kampanii zrozumieją, że oprócz nich w samochodzie są osoby im bliskie - mówi mł. insp. Jacek Mnich - naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu:

Mundurowi chcą wypracować wśród pasażerów siłę, dzięki której zdobędą się na odwagę i zwrócą uwagę kierowcy łamiącemu przepisy. Prośby "Zapnij pas" czy "Odłóż telefon i skup się na jeździe" nie mogą być aktem odwagi pasażera. Pasażer nie może wychodzić z założenia, że skoro "On kieruje, to wie co robi. Ja nie będę się wtrącać". Powinien raczej zdawać sobie sprawę, że jego reakcja może zapobiec wypadkowi. - Powinniśmy zadać sobie pytanie, czy za wypadek odpowiedzialny jest tylko te, kto będzie karnie odpowiadał, czy wpływ na to, co dzieje się na drodze mają inne osoby - poza kierowcami - dodaje mł. insp. Jacek Mnich:

W ramach kampanii "Bierność zabija - reaguj" powstał film pokazujący najczęstsze przewinienia kierowców, na które pasażerowie przymykają oko. Policjanci będą również rozdawać ulotki i poruszać ten temat podczas kontroli. Prowadzona będzie również szeroka kampania w mediach społecznościowych. Film promujący akcję obejrzeć można na profilu facebookowym mazowieckiej policji.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4