Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 26 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Częstochowska
Radio Plus Radom /RADOM/Blisko 800 osób rozpocznie studia w Radomiu

Wiadomości z Radomia

Blisko 800 osób rozpocznie studia w Radomiu

27 lipiec 2018 / Tekst

Blisko 800 osób przyjętych zostało w pierwszej turze rekrutacji na studia na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu. tylko na medycynę zgłosiło się 1500 osób. Są również kierunki, które ze względu na niewielu chętnych nie zostaną uruchomione.

Blisko 800 osób rozpocznie studia w Radomiu
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji na studia stacjonarne pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolite magisterskie w Uniwersytecie Technologiczno - Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Po pierwszej turze rekrutacji przyjętych zostało blisko 650 osób na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite magisterskie oraz ponad 120 na studia stacjonarne drugiego stopnia.

- Zdecydowanie największą popularnością cieszyły się jednolite studia magisterskie na kierunku Lekarskim, na które w systemie zarejestrowało się ponad 1500 osób, a opłatę rekrutacyjną uiściło blisko 1300. Ostatecznie na ten kierunek przyjętych zostało, zgodnie z limitem ustalonym przez Ministerstwo Zdrowia, 90 osób. Wśród najpopularniejszych kierunków w tej turze rekrutacji były także: Ekonomia, Filologia angielska, Pedagogika, Informatyka oraz Transport i Logistyka. Wyczerpany został również limit przyjęć na studia II - go stopnia na kierunku Sztuka mediów i edukacja wizualna.

Jednak nie wszystkie kierunki cieszyły się popularnością. - Ze względu na zbyt małą liczbę kandydatów nieuruchomione od roku akademickiego 2018/2019 zostaną studia stacjonarne pierwszego  stopnia na kierunkach: Logistyka, Inżynieria odnawialnych źródeł energii, Inżyniera materiałów medycznych oraz Malarstwo. - dodaje Aneta Mirosz.

W środę, 1 sierpnia ruszy drugi etap rekrutacji, która prowadzona będzie na wszystkie kierunki studiów stacjonarnych pierwszego stopnia za wyjątkiem kierunków, na które został wypełniony już limit przyjęć, czyli Ekonomii, Filologii angielskiej oraz kierunku lekarskiego. W dalszym ciągu prowadzony będzie także nabór na studia stacjonarne drugiego stopnia.

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji dostępne są na stronie www.rekrutacja.uniwersytetradom.pl

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4