Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /RADOM/Bóg rodzi się dla każdego!

Wiadomości z Radomia

Bóg rodzi się dla każdego!

24 grudzień 2018 / Tekst

Około stu trzydziestu osób wzięło udział w zorganizowanej po raz drugi w Radomiu "Wigilii dla Samotnych". "Tutaj czujemy się wszyscy równi - bez względu na to, czy ktoś jest bogaty czy biedny" - mówili uczestnicy spotkania.

Bóg rodzi się dla każdego!
fot. Weronika Chochoł/Radio PlusRadom

"Wigilia dla Samotnych" w tym roku odbyła się już drugi raz. Na spotkanie wybrało się około stu trzydziestu osób. Wśród nich osoby bezdomne, a także ci, którzy mają dom, lecz nie mają z kim spędzić świąt Bożego Narodzenia.

Celem "Wigilii dla samotnych" było pokazanie uczestnikom, że mają na kogo liczyć, do kogo się zwrócić. Organizatorom zależało również na tym, by osoby samotne mogły przeżyć prawdziwą Wigilię. Dlatego spotkanie odbyło się właśnie w poniedziałek, 24 grudnia - wtedy, kiedy w większości domów odbywały się wieczerze lub trwały ostatnie przygotowania do nich. Nie brakowało wspólnej modlitwy, dzielenia się opłatkiem i śpiewania kolęd. Jak przystało na Wigilię były tradycyjne potrawy - m.in. karp, barszcz z uszkami, śledzie czy sałatki. Zbigniew Ciesielski - koordynator wigilii:

 

Obok Fundacji Chrześcijańskiej Droga Życia w zorganizowanie spotkania włączyła się również Caritas Diecezji Radomskiej.Ks. Robert Kowalski - dyrektor radomskiej Caritas:

 

w spotkanie zaangażowali się również przedstawiciele parafii ewangelicko-augsburskiej. Goście, którzy wybrali się na Wigilię do "Budowlanki" otrzymali również prezenty - szaliki zrobione przez wolontariuszy w ramach ogólnopolskiej akcji "Szalik z dobroci". Rozdawany był również prowiant na drogę.

Pan Sławomir na spotkanie przyszedł już po raz drugi. To dla niego ważne, że w Wigilię może zapomnieć o samotności dnia codziennego:

 

Najpiękniejszym prezentem dla pań Jolanty i Moniki byłoby wyjście z bezdomności, Nie kryją wdzięczności wolontariuszom i organizatorom spotkania: Zauważają, że na tym spotkaniu nie ma biednych i bogatych - wszyscy są równi:

 

 W spotkaniu udział wzięli także panowie Paweł i Jacek, którzy pomagali przygotować wigilię, chcieli spędzić wspólnie czas, połamać się opłatkiem:

 

Spotkanie otworzył Biskup Radomski Henryk Tomasik. - Syn Boży przyszedł na ziemię, by powiedzieć człowiekowi, że nie jest sam. Chrystus zaprasza do tego, żeby człowiek pomagał drugiemu człowiekowi - to spotkanie ma właśnie taki charakter:

 

Spotkanie nie odbyłoby się gdyby nie sponsorzy, którzy pomogli przygotować wigilijne potrawy. Nie byłoby jednak zastawionych stołów, podanych dań, świątecznej atmosfery, gdyby nie zaangażowanie wolontariuszy:

 

O oprawę muzyczną wigilii zadbał Kameralny Chór Mieszany im. bpa Jana Chrapka w Radomiu. Wystąpiła również Małgorzata Nowak. Patronat medialny nad spotkaniem sprawowało Radio Plus Radom.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4