Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 25 marca - Zwiastowanie Pańskie
Radio Plus Radom /RADOM/Bombki sercem malowane

Wiadomości z Radomia

Bombki sercem malowane

03 grudzień 2018 / Tekst

Radomska Łaźnia znów zamieni się w wielką pracownię plastyczną - w najbliższą sobotę już po raz dwunasty znani radomianie – artyści, politycy, policjanci i samorządowcy – będą charytatywnie malowali bombki w ramach akcji „Przyjaciele Dzieciom”. W tym roku pieniądze będą zbierane dla 3-letniego Pawełka Krajewskiego.

Bombki sercem malowane
foto: MN/Radio Plus Radom

Akcja malowania bombek to już tradycja. W najbliższą sobotę w godzinach od 15.00 do 19.00 przy wspólnym stole zasiądą lokalni politycy, przedsiębiorcy, artyści oraz znani radomianie. Będą malować i dekorować bombki, które tydzień później zostaną wylicytowane w sali Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Cały dochód zostanie przekazany na leczenie chorego na padaczkę lekooporną i czterokończynowe porażenie mózgowe chłopca.

- Tu, nie liczy się talent. Chcemy zwrócić uwagę innych na to, że żyjemy między ludźmi, którzy często potrzebują pomocy - mówi dyrektor Łaźni Beata Drozdowska:

Z każdym rokiem zebrana kwota rośnie. W 2013 i 2014 roku udało się zebrać 10 tysięcy złotych, w 2015 już 17 tysięcy, w 2016 ok. 15 tysięcy złotych. Rekord padł w 2017 roku kiedy to zebrano 27 tysięcy złotych - mówi Adam Miernik z Łaźni:

Pawełek pilnie potrzebuje pieniędzy na rehabilitację. - Ogromną szansą na nawiązanie z nim kontaktu jest zakup lub możliwość skorzystania z Cyber Oka, który umożliwi komunikację za pomocą gałek ocznych - mówi mama chorego chłopca:

- W trakcie naszej trzyletniej pracy z Pawełkiem i rehabilitacji - na przekór wszystkim diagnozom - odkryliśmy, że on bardzo dużo rozumie i pragnie się z nami komunikować. Niestety, jest uwięziony we własnym ciele, dlatego też pieniądze z licytacji - mamy nadzieję - umożliwią nam zakup specjalistycznego sprzętu, który pomoże nam dotrzeć do Pawełka i się z nim komunikować, gdyż to jest jedna z naszych największych bolączek - mówi mama chłopca. - W Radomiu nie ma placówki z takim urządzeniem, ale są specjaliści, którzy mogą do nas przyjeżdżać. Koszt tego sprzętu to 50 tysięcy złotych - dodaje.

Malowanie to jedno, a licytacja – drugie. Organizatorzy liczą na to, że kupujących, którzy otworzą serca i portfele nie zabraknie - mówi dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej ks. Robert Kowalski:

Aukcja charytatywnych bombek odbędzie się w sobotę, 15 grudnia w Sali Koncertowej Urzędu Miejskiego. Gwiazdą wieczoru będzie Kapela ze Wsi Warszawa.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Czas relaksu

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23 59
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Cerrad Czarni Radom 24 42
Aluron Virtu Warta Zawiercie 23 40
PGE Skra Bełchatów 23 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 23 27
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 23 20
MKS Będzin 23 7
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4