Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /RADOM/Bombki sercem malowane

Wiadomości z Radomia

Bombki sercem malowane

03 grudzień 2018 / Tekst

Radomska Łaźnia znów zamieni się w wielką pracownię plastyczną - w najbliższą sobotę już po raz dwunasty znani radomianie – artyści, politycy, policjanci i samorządowcy – będą charytatywnie malowali bombki w ramach akcji „Przyjaciele Dzieciom”. W tym roku pieniądze będą zbierane dla 3-letniego Pawełka Krajewskiego.

Bombki sercem malowane
foto: MN/Radio Plus Radom

Akcja malowania bombek to już tradycja. W najbliższą sobotę w godzinach od 15.00 do 19.00 przy wspólnym stole zasiądą lokalni politycy, przedsiębiorcy, artyści oraz znani radomianie. Będą malować i dekorować bombki, które tydzień później zostaną wylicytowane w sali Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Cały dochód zostanie przekazany na leczenie chorego na padaczkę lekooporną i czterokończynowe porażenie mózgowe chłopca.

- Tu, nie liczy się talent. Chcemy zwrócić uwagę innych na to, że żyjemy między ludźmi, którzy często potrzebują pomocy - mówi dyrektor Łaźni Beata Drozdowska:

Z każdym rokiem zebrana kwota rośnie. W 2013 i 2014 roku udało się zebrać 10 tysięcy złotych, w 2015 już 17 tysięcy, w 2016 ok. 15 tysięcy złotych. Rekord padł w 2017 roku kiedy to zebrano 27 tysięcy złotych - mówi Adam Miernik z Łaźni:

Pawełek pilnie potrzebuje pieniędzy na rehabilitację. - Ogromną szansą na nawiązanie z nim kontaktu jest zakup lub możliwość skorzystania z Cyber Oka, który umożliwi komunikację za pomocą gałek ocznych - mówi mama chorego chłopca:

- W trakcie naszej trzyletniej pracy z Pawełkiem i rehabilitacji - na przekór wszystkim diagnozom - odkryliśmy, że on bardzo dużo rozumie i pragnie się z nami komunikować. Niestety, jest uwięziony we własnym ciele, dlatego też pieniądze z licytacji - mamy nadzieję - umożliwią nam zakup specjalistycznego sprzętu, który pomoże nam dotrzeć do Pawełka i się z nim komunikować, gdyż to jest jedna z naszych największych bolączek - mówi mama chłopca. - W Radomiu nie ma placówki z takim urządzeniem, ale są specjaliści, którzy mogą do nas przyjeżdżać. Koszt tego sprzętu to 50 tysięcy złotych - dodaje.

Malowanie to jedno, a licytacja – drugie. Organizatorzy liczą na to, że kupujących, którzy otworzą serca i portfele nie zabraknie - mówi dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej ks. Robert Kowalski:

Aukcja charytatywnych bombek odbędzie się w sobotę, 15 grudnia w Sali Koncertowej Urzędu Miejskiego. Gwiazdą wieczoru będzie Kapela ze Wsi Warszawa.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4