Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 18 sierpnia - bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Radio Plus Radom /RADOM/Budowa RCS do prokuratury

Wiadomości z Radomia

Budowa RCS do prokuratury

01 lipiec 2019 / Tekst

Minister Marek Suski obawia się, że będzie ciężko wyłonić kolejnego wykonawcę budowy Radomskiego Centrum Sportu przy ulicy Struga. Jak już informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, ani jedna oferta nie wpłynęła na przetarg na dokończenie inwestycji. MOSiR ma rozpisać nowy przetarg. A PiS zamierza skierować wniosek do prokuratury, aby zbadała sprawę budowy kompleksu sportowego.

Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera/Radio Plus Radom

- Z pewnością potencjalni wykonawcy, po przeanalizowaniu całej sytuacji, wyrazili swoje obawy, że będzie trudno dokończyć budowę. Jako PiS nadal stoimy na stanowisku, że prezydent miasta powinien odwołać odpowiedzialnych za nadzór prac budowlanych. Audyt wykazał, że gdzieś zaginęło kilkanaście milionów złotych. Dlatego zamierzamy skierować wniosek do prokuratury, aby zbadała sprawę. Chcemy zainteresować organy ścigania, bo wszystko wskazuje, że zostało złamane prawo - powiedział minister Marek Suski:

Przypomnijmy, że 1 marca 2019 roku MOSiR definitywnie zakończył współpracę z konsorcjum wykonującym inwestycję po tym jak odstąpiło od prac. Prace przy budowie hali wykonane są w 85 procentach, przy stadionie natomiast w 53 procentach. MOSiR ogłosił przetarg na dokończenie inwestycji, a prezydent Radomia Radosław Witkowski zapowiedział, że Radomskie Centrum Sportu powstanie najpóźniej do września 2020 roku.

Kolejne ogłoszenie przetargowe w pierwszych dniach lipca zostanie skierowane do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. W ramach tego samego zadania wybudowany ma być także układ komunikacyjny wokół RCS-u.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4