Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: bł. Czesław, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Budujmy mosty, nie mury!

Wiadomości z Radomia

Budujmy mosty, nie mury!

15 grudzień 2017 / Tekst

O tolerancji na deskach teatru... Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Radomiu zaprasza do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Teatralnym.

Budujmy mosty, nie mury!
fot. gim16.wroc.pl

Konkurs odbywa się co roku, a jego celem jest uwrażliwianie młodzieży na piękno sztuki teatralnej, rozbudzanie wyobraźni i kreatywności uczniów oraz doskonalenie umiejętności tworzenia tekstów scenicznych i umiejętności aktorskich uczniów. Międzyszkolny Konkurs Teatralny ma również uwrażliwiać młodych ludzi na potrzeby innych.

W tym roku impreza odbywa się pod hasłem „Budujemy mosty, a nie mury, czyli rzecz o potrzebie tolerancji i integracji. Mottem tegorocznej edycji Konkursu są słowa „Życie nie tylko po to jest, by brać…” z piosenki Stanisława Soyki, zatytułowanej właśnie "Tolerancja".

Do udziału w Konkursie zaproszeni są uczniowie szkół podstawowych (klasy VI – VII) oraz gimnazjów (klasy II – III). 5. Zadaniem uczestników jest zaprezentowanie inscenizacji na temat: „Budujmy mosty a nie mury, czyli rzecz o potrzebie tolerancji i integracji”.

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 działają oddziały integracyjne, stąd temat tolerancji nie jest obcy placówce. Jednak w innych szkołach czy środowiskach jest różnie. - zauważa Wioletta Klonowska - koordynator Konkursu: - Świadomość wzrasta, jednak cały czas trzeba przypominać ludziom, że żyją obok nas osoby niepełnosprawne, nad którymi powinniśmy się pochylić.

Zgłoszenia do konkursu należy nadsyłać na adres Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Orła Białego w Radomiu, ul. Rapackiego 24, do 19 stycznia 2018r. Wielki finał Konkursu planowany jest na kwiecień. Wtedy wszyscy laureaci zaprezentują się na deskach Sceny Kameralnej Teatru Powszechnego w Radomiu.

Patronat medialny nad konkursem sprawuje Radio Plus Radom.

O idei konkursu, technicznych szczegółach i tolerancji we współczesnym świecie w rozmowie z Weroniką Chochoł opowiedziała Wioletta Klonowska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Radomiu:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4