Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 25 marca - Zwiastowanie Pańskie
Radio Plus Radom /RADOM/By był wystrzałowy, ale bezpieczny!

Wiadomości z Radomia

By był wystrzałowy, ale bezpieczny!

29 grudzień 2017 / Tekst

W tę jedyną noc w roku zadbajmy, by była ona naprawdę wyjątkowa.

By był wystrzałowy, ale bezpieczny!
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Szykując się na zabawę sylwestrową myślimy o tym, by dobrze wyglądać i świetnie się bawić. Wychodząc z domu często myślami jesteśmy już na imprezie. Pamiętać jednak należy o tym, by dobrze zabezpieczyć mieszkanie tak, by po powrocie nie czekała na nas żadna przykra niespodzianka. - Nie zostawiajmy kluczy pod drzwiami, co niestety jeszcze się zdarza. Zamiast tego poprośmy sąsiada, by miał również nasze mieszkanie na oku. - podpowiada Aleksandra Calik z Zespołu Prasowego Mazowieckiej Policji:

Zamykając drzwi od mieszkania na cztery spusty musimy być pewni, że wszystkie urządzenia elektryczne są odłączone od prądu, świeczki zgaszone, a lampki na choince wyłączone. - przypomina Konrad Neska - rzecznik radomskich strażaków.

Nie byłoby imprezy sylwestrowej bez fajerwerków. Jednak rokrocznie zdarza się, że radosne wystrzały są tragiczne w skutkach. Przed użyciem fajerwerków prosimy dokładnie przeczytać instrukcję, a odpalając je powinniśmy być trzeźwi. Wtedy wszystko powinno być bezpieczne. - radzi Beata Sulis - właściciel hurtowni fajerwerków:

W trakcie imprezy powinniśmy uważać również na kieszonkowców, którzy w tłumie szukają okazji na łatwy zarobek. Nie powinniśmy również dawać się sprowokować. - przypomina Aleksandra Calik:

Powinniśmy również zdecydować się na bezpieczny powrót z zabawy sylwestrowej. O rozsądek za kierownicą apeluje Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego - mł insp. Jacek Mnich:

Pamiętajmy również, by być wyczulonym na tych, którzy decydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Tłumaczenia typu: "Piłem/piłam tylko jedno piwko" są błędne. Przysłowiowe "dwie godzinki" są fałszywe i dają złudne wrażenie trzeźwości. - przypomina Aleksandra Calik:

Życzymy szampańskiej zabawy. Niech to będzie piękna, udana i bezpieczna noc!

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Czas relaksu

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23 59
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Cerrad Czarni Radom 24 42
Aluron Virtu Warta Zawiercie 23 40
PGE Skra Bełchatów 23 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 23 27
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 23 20
MKS Będzin 23 7
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4