Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Urszula, dziewica i męczennica
Pochmurno

10°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 92%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 21 Paź 2017

    Chwilowe opady deszczu 15°C 10°C

  • 22 Paź 2017

    Rain 13°C 8°C

Radio Plus Radom /RADOM/Być jak Piłsudski

Wiadomości z Radomia

Być jak Piłsudski

10 listopad 2016 / Tekst
fot. PSP nr 32

Wielu legionistów chciało być jak ich wódz Józef Piłsudski. Dziś takie pragnienie zrealizowali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 32 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Radomiu. Społeczność szkolna obchodziła Dzień Patrona.

Było biało - czerwono i uroczyście. Dzieci przyszły odświętnie ubrane z przypiętymi kotylionami. Czekało na nich moc atrakcji. Można było wykazać się wiedzą o patronie. Można było pośpiewać pieśni patriotyczne. Gwoździem programu był jednak konkurs na sobowtóra Józefa Piłsudskiego. Chłopcy zwrócili uwagę na charakterystyczne cechy jak wąsy, umundurowanie czy chór marszałka. Dodatkowo musieli zaprezentować jakąś myśl patrona szkoły. Wiedza o Józefie Piłsudskim nie jest jednak przekazywana tylko od święta. - Staram się na każdej lekcji dotyczącej historii najnowszej, a więc odzyskania niepodległości, jak najwięcej czasu poświęcić Józefowi Piłsudskiemu. Zresztą dzieci same są ciekawe i same dużo wiedzą - powiedziała nam Joanna Kowalska, nauczycielka historii.

W szkole wydawane jest też pisemko Dyzio Reporter. Przygotowują je uczniowie skupieni w kole dziennikarskim. - To jest bardzo ważna postać. Cieszymy się, że mamy takiego patrona - powiedział nam Filip Szlachetka z szóstej klasy. - Zawdzięczamy mu uratowanie Polski - dodała Zuzanna Jabłońska, koleżanka Filipa. - Można brać go za wzór, ponieważ był to bardzo odważny człowiek - stwierdziła Natalia Zasada. Szóstoklasiści znają też upodobania Piłsudskiego. Przypomnieli o mocnej herbacie czy pasjansie.

Zdaniem Joanny Kowalskiej dzieci mogą uczyć się od patrona poza oczywiście patriotyzmem, także niezłomności w dążeniu do celu. W ubiegłym roku szkoła obchodziła 20-lecie nadania imienia Józefa Piłsudskiego.

 

zdjęcia dzięki uprzejmości PSP nr 32

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Gimme Hope Jo'anna

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 4 12
Indykpol AZS Olsztyn 4 11
Cuprum Lubin 5 11
GKS Katowice 5 9
Espadon Szczecin 5 9
ONICO Warszawa 5 8
Trefl Gdańsk 4 7
Jastrzębski Węgiel 4 7
Cerrad Czarni Radom 5 7
Łuczniczka Bydgoszcz 5 7
Asseco Resovia Rzeszów 4 6
MKS Będzin 5 5
PGE Skra Bełchatów 3 4
Dafi Społem Kielce 5 2
BBTS Bielsko-Biała 4 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA