Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Centrum Krwiodawstwa bez Józefa Wańka [AKTUALIZACJA]

Wiadomości z Radomia

Centrum Krwiodawstwa bez Józefa Wańka [AKTUALIZACJA]

13 grudzień 2016 / Tekst

Minister Zdrowia we wtorek, 13 grudnia odwołał Józefa Wańka z funkcji dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu.

Centrum Krwiodawstwa bez Józefa Wańka [AKTUALIZACJA]
fot. rckik.radom.pl

Józef Waniek funkcję dyrektora Centrum pełnił od 2001 roku. W rozmowie z Radiem Plus Radom, przyznaje, że sytuacja, w której się znalazł nie załamie go: - Dyrektorem się bywa, człowiekiem się jest. To jest ta "dobra zmiana", której nie stać na to, żeby spotkać się ze mną i powiedzieć "do widzenia, dyrektorze". Ja robiłem co mogłem, żeby jednostka pełniła swoją misję jak najlepiej. Teraz dyrektorem zostanie ktoś z Warszawy. Czy to będzie dobra zmiana? Życie pokaże. Jest mi przykro, że stało się to tuż przed Świętami Bożego Narodzenia.

Zdaniem Józefa Wańka istnieje duże prawdopodobieństwo, że Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zostanie oddziałem terenowym Warszawy: - Okazuje się, że moje kontakty, wyjazdy do Warszawy i prośby o pomoc finansową były bezskuteczne. - komentuje sprawę były dyrektor radomskiego Centrum.

Józefowi Wańkowi przysługuje teraz 3 miesięczny okres wypowiedzenia.

Póki co nie udało nam się otrzymać z Ministerstwa Zdrowia komentarza dotyczącego przyczyn odwołania Józefa Wańka z funkcji dyrektora oraz tego, kto zajmie jego stanowisko. Jak informują pracownicy biura prasowego, trwa przygotowywanie oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

AKTUALIZACJA:

We wtorek o godzinie 16:57 otrzymaliśmy odpowiedź Ministerstwa Zdrowia na zadane przez nas pytania. Wynika z niej, że do czasu powołania wyłonionego w drodze konkursu dyrektora Centrum, jego obowiązki pełnił będzie Dominik Purgal - dotychczasowy kierownik Działu Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia oraz Działu Technicznego w warszawskim RCKiK.

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia nie podaje przyczyn podjęcia decyzji o zwolnieniu Józefa Wańka. W otrzymanym piśmie czytamy: "Zgodnie z art. 70 § 1 Kodeksu pracy, pracownik zatrudniony na podstawie powołania może być w każdym czasie - niezwłocznie lub w określonym terminie - odwołany ze stanowiska przez organ, który go powołał. Należy zatem stwierdzić, że nie ma konieczności dokonywania uzasadnienia odwołania, bowiem przedmiotowe odwołanie stanowi autonomiczne uprawnienie Ministra Zdrowia."

Jutro o godz. 12:00 w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu odbędzie się zwołana przez Józefa Wańka konferencja prasowa.


Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4