Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /RADOM/Charytatywnie dla kolegi

Wiadomości z Radomia

Charytatywnie dla kolegi

24 listopad 2015 / Tekst
Bombki, choinki, aniołki... Dzięki kiermaszowi ozdób świątecznych, uczniowie PSP nr 2 i ich rodzice chcą pomóc ciężko choremu tacie swojego kolegi.
Charytatywnie dla kolegi
fot. facebook.com/charytatywny kiermasz świąteczny
Pan Mariusz ma 39 lat i wiele pięknych chwil przed sobą. Niestety, zachorował na stwardnienie zanikowe boczne – rzadką chorobę, na którą nie ma lekarstwa. Rehabilitacja jest trudna i kosztowna. Jednak rodzina nie została bez pomocy, o czym zapewnia Monika Sobczyk:

Rodzice i uczniowie znaleźli sposób na zebranie pieniędzy – kiermasz charytatywny, podczas którego sprzedawać będą ozdoby świąteczne. Nie będą to jednak zwykłe bombki czy łańcuchy. Wszystkie świateczne dekoracje sprzedawane podczas kiermaszu wykonane są przez uczniów PSP nr 2 i ich rodziców. Chociaż kiemasz dopiero 2 grudnia, to już teraz można zamawiać i kupować własnoręcznie robione kolorowe ozdoby. A – jak zapewnia Katarzyna Porzyczka – wybór jest duży:

Wsród materiałów: piernik, sznurki czy makaron. Organizatorzy dają możliwość obejrzenia prac, a także zamówienia sobie takiej ozdoby, jaka najbardziej się nam spodoba. - Jeśli będzie trzeba, to zamówienie dowieziemy na miejsce – dodaje Katarzyna Porzyczka.

Ale udział w kiermaszu to nie jedyny sposób na pomoc. Potrzebnych jest dużo plastikowych nakrętek, o czym mówi Marek Szary:

Charytatywny kiermasz świąteczny odbędzie się 2 grudnia w godz. 15-18 oraz 3 i 4 grudnia podczas przerw, w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Batalionów Chłopskich. O udział w kiermaszu, do polityków i nie tylko, apelują organizatorów:

Wszystkie ozdoby świąteczne stworzone na cele kiermaszu obejrzeć można za pośrednictwem facebooka, wpisując w wyszukiwarkę "CHARYTATYWNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY"

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4