Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: bł. Czesław, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Cierpliwość się skończyła

Wiadomości z Radomia

Cierpliwość się skończyła

10 kwiecień 2018 / Tekst

400 tys. zł kary ma zapłacić firma R&G, odpowiedzialna za funkcjonowanie biletomatów w Radomiu.

 

Cierpliwość się skończyła
fot. W.Chochoł/RPR

O wystawieniu not obciążających zadecydował dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. - Kary podyktowane są opieszałością przy naprawie biletomatów oraz wielokrotnym upominaniem się o serwis biletomatów. Pośrednim powodem było także osłabienie wizerunku MZDiK. Wielokrotnie musieliśmy tłumaczyć się z usterek czy błędów w funkcjonowaniu automatów do biletów - wyjaśnia rzecznik MZDiK Dawid Puton. 

Biletomaty są utrapieniem dla pasażerów komunikacji miejskiej w Radomiu. Niejednokrotnie odchodzą od nich bez biletów. Dawid Puton mówi o dwóch przyczynach niepawidłowego działania biletomatów. - Po pierwsze, to nieumiejętne korzystanie z biletomatów przez radomian. Tam, gdzie powinna znajdować się karta płatnicza, ludzie wkładali monety albo tektury lub jeszcze inne dziwne rzeczy, które zapychały sprzęt i doprowadzały do jego usterek. Po drugie, to błędy systemowe. O ile z problemami wynikającego z niewłaściwego użytkowania możemy sobie poradzić sami, o tyle z problemami systemowymi nie mamy pola manewru. Tu musi bardzo sprawnie funkcjonować serwis firmy z Mielca. Natomiast on nie funkcjonował. Najlepszym przykładem był 1 kwietnia, kiedy wszystkie biletomaty w mieście nie obsługiwały Radomskiej Karty Miejskiej. Przelała się czara gorycz i cierpliwości - mówi Dawid Puton.

Zarówno niedziałający biletomat, jak i sytuacje "połknięcia" pieniędzy bez wydania biletu zgłaszać można do MZDiK w Radomiu.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4