Na antenie: PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Katarzyna Kozimor
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /RADOM/Co dalej z parkiem przy ul. Chrobrego?

Wiadomości z Radomia

Co dalej z parkiem przy ul. Chrobrego?

30 maj 2016 / Tekst

Sprawa parku przy galerii handlowej na ul. Chrobrego jest nadal otwarta. Radomscy radni zdecydowali, że z dalszymi działaniami dotyczącymi własności terenu będą czekać aż inwestor rozliczy się z przyjętych zobowiązań.

fot. apa.com.pl
fot. apa.com.pl

Sprawa dotyczy przejęcia parku przez miasto. Wiązałoby się to z rocznymi kosztami utrzymania ok. 250 tys. zł. Na tę chwilę płacą za to mieszkańcy. - Mieszkańcy, a właściwie ta spółka, która podrzuciła im takie "kukułcze jajo" w postaci opłat chce przenieść koszty na Radom. My nie zgadzamy się, żeby zwiększać zadłużenie budżetu miasta tylko po to, żeby ulżyć jakiemuś inwestorowi, który nie wywiązał się ze swoich zobowiązań - mówi Marek Szary z Prawa i Sprawiedliwości.

Radomscy radni na poniedziałkowej sesji zdecydowali, że z dalszymi działaniami będą czekać aż inwestor rozliczy się z przyjętych zobowiązań, a to terminowo stanie się dopiero w 2018 roku. Zdaniem radnego Jana Pszczoły (SLD) to deweloper powinien pokrywać koszty utrzymania. - Inwestor powinien wyasygnować pewną kwotę dla utrzymania, ponieważ prawdopodobnie drobnym druczkiem przy przepisywaniu mieszkań dopisano też pewną część parku. Miesięcznie mieszkańcy płacą od kilkudziesięciu do nawet ponad 100 złotych za utrzymanie tego parku, a z tych terenów korzystają też sąsiednie osiedla.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4