Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: św. Brygida Szwedzka, zakonnica, patronka Europy
Radio Plus Radom /RADOM/Co łączy UTH i krakowski AWF?

Wiadomości z Radomia

Co łączy UTH i krakowski AWF?

13 czerwiec 2019 / Tekst

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu znalazł się w ósmej dziesiątce w Rankingu Uczelni Akademickich 2019, przeprowadzonym przez miesięcznik "Perspektywy".

Co łączy UTH i krakowski AWF?
fot. Radio Plus Radom

 Ranking objął setkę uczelni. Oceniane były: prestiż, potencjał naukowy, innowacyjność, efektywność naukowa, warunki kształcenia, umiędzynarodowienia, obecność absolwentów na rynku pracy. UTH zajął miejsce 71-80.

Najwyższą notę otrzymał za ...wysokość zarobków absolwentów i wskaźnik ich zatrudnienia (77,78%). To lepsza nota niż dla Uniwersytetu Warszawskiego czy Jagiellońskiego. Wskaźnik ten uwzględnia trzy parametry: zarobki w odniesieniu do zarobków w powiecie zamieszkania, doświadczenie w pracy i ryzyko bezrobocia na tle stopy bezrobocia w powiecie zamieszkania. 

Nieźle wypadło też kryterium nasycenia kadry osobami o najwyższych kwalifikacjach, liczby nauczycieli akademickich zatrudnionych na etacie w stosunku do liczby studentów czy liczby cytowań uczelnianych publikacji do średniej liczby cytowań otrzymanych przez podobne publikacje. Najgorzej jest w kwestii studiujących w języku obcym, efektywności pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych na badania, pozycji w rankingach światowych. TU można zapoznać się ze szczegółami.

Takie samo miejsce jak radomska uczelnia zajęły m.in. AWF w Krakowie, Akademia Morska w Szczecinie, czy Społeczna Akademia Nauk w Łodzi. W ubiegłym roku UTH zajął 79. miejsce. Pierwsza trójka to: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński i Politechnika Warszawska. Podobne podium było rok i dwa lata temu.

 W rankingu uczelni niepublicznych brakuje szkół z Radomia.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4