Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Co wstrzymało radnych od głosu?

Wiadomości z Radomia

Co wstrzymało radnych od głosu?

01 luty 2018 / Tekst

- Poprawki, które zostały wprowadzone do budżetu są wymierzone nie przeciwko prezydentowi, ale przeciwko mieszkańcom Radomia. - uważa radny Kazimierz Woźniak, który wstrzymał się od głosu podczas wtorkowej sesji budżetowej. Dziś odbyła się konferencja prasowa, podczas której radni wyjaśnili powody swojej decyzji. Obok Kazimierza Woźniaka od głosu wstrzymał się również Ryszard Fałek.

Co wstrzymało radnych od głosu?
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Zdaniem radnego Kazimierza Woźniaka poprawki wprowadzone do budżetu ograniczają radomskie inwestycje, które mogłyby służyć mieszkańcom miasta. - Z uzasadnienia do wniosku, który złożyli radni przemawia hipokryzja. - twierdzi radny Woźniak i odnosi się do poszczególnych zdań zawartych w dokumencie. Uzasadniając swoje stanowisko zwraca uwagę na temat zmniejszenia wydatków w planie budżetu, którego celem jest zmniejszenie tempa zadłużenia miasta. Odnosi się również do stwierdzenia: "wprowadzenie nowych zadań do budżetu ma na celu spełnienie oczekiwań mieszkańców Radomia na inwestycje poprawiające ich bezpieczeństwo zdrowotne i komfort ich życia w otoczeniu zamieszkania". - Czy wycięcie z budżetu miasta Radomia parku na Obozisku ma na celu poprawienie komfortu, otoczenia i bezpieczeństwa mieszkańców? - pyta radny. W uzasadnieniu swojej decyzji krytykuje również decyzję o wykreśleniu z budżetu modernizacji parkingu przy Radomskim Szpitalu Specjalistycznym.

Wiele kontrowersji wzbudziły również inwestycje drogowe. - Radni dbają o swoje ulice - ulice, które są utwardzone - natomiast nie dopuszczają do realizacji ulic gruntowych, które w Radomskim Programie Drogowym zapisał prezydent Radosław Witkowski.

 

- Gdzie jest troska o nasze środowisko? - pytał radny Kazimierz Woźniak, przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska - wymieniając wśród inwestycji, na które zostały ograniczone środki: chipowanie, sterylizację czy pomoc zwierzętom poszkodowanym w wypadkach.

Natomiast Radny Ryszard Fałek zwrócił uwagę na pieniądze, które "wycięte" zostały z inwestycji w obszarze sportu i kultury. - Brudno, ciemno, niewykoszone, nie ma jak zaparkować - chcemy doprowadzić miasto do takiej sytuacji? - pytał radny Fałek wymieniając kolejne punkty z budżetu, które zostały wykreślone. Szczególną uwagę zwrócił na obcięcie środków na organizację imprez kulturalnych, które cieszą się zainteresowaniem i przynoszą reklamę miastu. Jako przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki odniósł się również do sytuacji klubów sportowych, których budżety znacząco ucierpią:

 

 Obaj radni twierdzą, że przyjęcie budżetu w wersji zmienionej przez radnych opozycji to chęć udowodnienia prezydentowi, że to radni mają siłę:

 

Dodatkowo, podczas konferencji prasowej radni poruszyli temat zgłaszanych autoporawek. - Nie jesteśmy przekonani, czy radni wiedzą co głosują. W uchwale była mowa o tym, że są trzy autopoprawki, a my jako radni otrzymaliśmy tylko dwie. Co było zatem autopoprawką numer trzy? - pyta radny Kazimierz Woźniak:

 

Prezydent zgłosił trzecią autopoprawkę, w której tak naprawdę wyrzucił z budżetu swój program drogowy, a wprowadził 68 dróg, zmieniając nazwę zadania. A nasza poprawka, która wcześniej wpłynęła do rady miejskiej, ale głosowana po poprawkach prezydenta, eliminowała to, co prezydent złożył w pierwotnym budżecie. Tego zadania nie było, bo prezydent usunął je trzecią autopoprawką. Dlatego w programie drogowym są dwie pozycje: 8 mln na 64 i 8 mln na 19 ulic. - wyjaśnia przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Wójcik i zapowiada kontrolę nad realizają zadań:

 

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4