Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /RADOM/Co z Aleją Wojska Polskiego? Zdecydują radni

Wiadomości z Radomia

Co z Aleją Wojska Polskiego? Zdecydują radni

10 czerwiec 2018 / Tekst

Prezydent wystąpił do przewodniczącego rady miejskiej o zwołanie na najbliższy poniedziałek nadzwyczajnej sesji, na której radni mieliby m.in. zdecydować o wprowadzeniu zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Korekta będzie dotyczyć przeznaczenia większej kwoty pieniędzy na przebudowę al. Wojska Polskiego.

- W przyszłym tygodniu zostanie rozstrzygnięty przetarg na przebudowę aleiWojska Polskiego. Prace ruszą za kilka tygodni - zapowiada prezydent Radosław Witkowski:

Najpierw radni muszą jednak wyrazić zgodę nawprowadzenie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Dziś prezydentskierował do przewodniczącego Rady Miejskiej wniosek o zwołanienadzwyczajnej sesji. Zgodnie z przygotowanym projektem uchwały, planwydatków związanych z realizacją tej inwestycji na lata 2019 i 2020 mazostać zwiększony o ponad 22 miliony złotych.

Na tej samej sesji prezydent zaproponuje także wprowadzenie do budżetumiasta nowego zadania, jakim ma być przebudowa odcinka drogi powiatowej,położonej tuż za lotniskiem na Sadkowie. To inwestycja niezbędna do tego, bymóc wydłużyć pas startowy. W związku z tym będzie też głosowana uchwała wsprawie wyrażenia zgody na przejęcie zadania przebudowy wspomnianego odcinkadrogi powiatowej przez Gminę Miasta Radomia od Powiatu Radomskiego.

Radni zajmą się także propozycją ponownego zabezpieczenia pieniędzy narewitalizację zabytkowej Rogatki u zbiegu ulic Malczewskiego iKelles-Krauza.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4