Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Brygida Szwedzka, zakonnica, patronka Europy
Radio Plus Radom /RADOM/Co z systemową pomocą dla kombatantów?

Wiadomości z Radomia

Co z systemową pomocą dla kombatantów?

10 styczeń 2019 / Tekst

O systemowe wsparcie dla radomskich kombatantów wnioskują działacze Forum Młodych PiS Radom. Sprawa ruszyła w lutym 2016 roku, działacze pytają "Co dalej?". Miasto odpowiada: "Działacze nie podali żadnych konkretów". 

Co z systemową pomocą dla kombatantów?
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Ze strony działaczy Forum Młodych wyszła propozycja codziennego wsparcia kombatantów, zbadania stanu życia, także całkowitego albo częściowego zwolnienia ich z mieszkania w domach pomocy społecznej. Działacze wysłali w tej sprawie list otwarty do prezydenta, odbywały się spotkania przedstawicieli Forum Młodych z władzami Radomia. - Spotkania z panem prezydentem Jerzym Zawodnikiem były dobre, dlatego że były merytoryczne, obie strony przedstawiły swoje oczekiwania, zaangażowały się - zauważa Kamil Bartuzzi - pełnomocnik Forum Młodych PiS Radom i przedstawia kalendarium rozmów: 

Strony wymieniały się również pismami Ostatnie spotkanie odbyło się we wrześniu i dotyczyło form finansowania dla tego typu projektu. Odpowiedź dotycząca finansowania miała pojawić się w ciągu tygodnia. Nie ma jej jednak do tej pory. - Nie mam zamiaru negatywnie wpływać na rozmowy, bo cel jest znacznie wyższy niż polityka, dlatego opieram się na samych faktach - mówi Kamil Bartuzzi z radomskiej młodzieżówki Prawa i Sprawiedliwości: 

- Idea jest słuszna, ale żeby oszacować możliwości sfinansowania jakiegokolwiek programu pomocy kombatantom, trzeba ten program stworzyć. Od samego początku rozmawialiśmy z działaczami Forum Młodych PiS, że taki program opracują. Bez przedstawienia konkretnych kwestii ciężko przygotować kompleksowy program i oszacować kwestie finansowe jego realizowania - mówi wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik. Przypomina również, że gmina miasta Radomia realizuje usługi opiekuńcze: 

Z informacji działaczy Forum wynika, że w Radomiu i regionie radomskim mieszkać może nawet około siedmiuset kombatantów. Do ponad pięćdziesięciu z nich udało się dotrzeć dzięki akcji "Paczka dla Kombatanta", która po raz drugi odbyła się w Radomiu. Jej podsumowanie znaleźć można tutaj

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4